Sınavlarım berbat geçti

lefraid

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrencilik
Lise 2'yim (10.sınıf) ve sınav haftası hasta oldum, baya salya sümük grip oldum ve sınavlarım çok kötü geçti, çalışmaya çalıştım ama yapamadım hastalığımdan dolayı. Edebiyattan 23 almışım, sizce kalan sınavlarımda toparlayabilir miyim kafayı versem? (Bir de sınıfta kalma sistemini açıklayabilir misiniz?)

Devlet liselerinde lisede kalma diye birşey yok bence. Hadi lise 1'de bazen bırakıyolar oda gerçekten yaramaz çakal bişeysen. En kötü proje performans ödevi falan oluyordu onlarla hiç olmadı sözlü sınavla bile geçersin kasma bu kadar.

Lise 2'yim (10.sınıf) ve sınav haftası hasta oldum, bayağı salya sümük grip oldum ve sınavlarım çok kötü geçti, çalışmaya çalıştım ama yapamadım hastalığımdan dolayı. Edebiyattan 23 almışım, sizce kalan sınavlarımda toparlayabilir miyim kafayı versem? (bir de sınıfta kalma sistemini açıklayabilir misiniz?)

Toplam ortalaman 50 altında değilse sorun yok kaç derten kalırsan kal geçersin Anadolu lisesi isen baraj dersin edebiyat 50'nin altı alırsan sorumluluk sınavına girersin yılda 3 kez yapılır şu an 10 sun ebebiyat ortalman 50 altıysa 11 de edebiyatın sorumlu ders olarak kalır 12'ye kadar sorumlu dersini vermen gerekir vermesen diploma almazsın.

Ben de 10. sınıfım, geçen yıl ilk sınavlar korona yüzünden karantinaya alınmıştım ve Edebiyat'tan 52 almıştım (23 kadar kötü değil ama yine de kötü) diğer sınavlarım da 9. sınıfta aldığım en kötü yazılı notlarıydı. Diğer yazılılarda herhangi bir sorun çıkmadığı için çalışıp iyi notlar almıştım ve seneyi 92.5 ile bitirmiştim. Yani diğer sınavlarda düzeltebileceğini düşünüyorum.

Toplam ortalaman 50 altında değilse sorun yok kaç derten kalırsan kal geçersin Anadolu lisesi isen baraj dersin edebiyat 50'nin altı alırsan sorumluluk sınavına girersin yılda 3 kez yapılır şu an 10 sun ebebiyat ortalman 50 altıysa 11 de edebiyatın sorumlu ders olarak kalır 12'ye kadar sorumlu dersini vermen gerekir vermesen diploma almazsın.
evet anadolu lisesindeyim aslında bu bana özgü bi şey degilmis simdi baktım sınıfın ortalaması 35 ama diğerleri beni ilgilendirmiyor ben önümdeki 3 sınava düzgün çalışsam geçebilir miyim edebiyattan?

Evet Anadolu lisesindeyim aslında bu bana özgü bir şey degilmis simdi baktım sınıfın ortalaması 35 ama diğerleri beni ilgilendirmiyor ben önümdeki 3 sınava düzgün çalışsam geçebilir miyim edebiyattan?

1. sınav klasık 2. Test 3. klasik 4. test olur genelde 1,3 kötü geçse de 2,4 de adamakıllı çalışıp telafi edersin edebiyattan geç toplam ortalaman 50 üstü olsun yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı