Sınavların iptal olmasını isteyen kesim

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Bugün yine Twitter'da bir konu TT olmuş. Konu sınavların iptaliyle alakalı. Bakın gerçekten herkes sağlığını mı düşünüyor sizce? Aslında sınavların iptalini isteyen 2 grup var. Zamanında çalışmayıp kötü not alanlar ve sınavlara çalışmak zor geldiği için iptal olsun diyenler. Tamam iptal olsun. Sağlığımız önemli ama iptali isteyenlerin sağlıkları için istediklerini sanmıyorum. Benim okulum sınavları yaptı. O zamanda gayet tehlikeliydi. Ama bu kadar tepki toplamamıştı. Üstelik bizim sınıflar 42 kişilik. Müdür gayet güzel planlamıştı her şeyi. Önlemler alındığı sürece sınavların olması gerekir bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir de bu eleştirilerimi sokakta birbirine sarılıp TikTok çekenlere ve Twitter'ın cahil kullanıcılarına bakarak yaptım.

Siz de belirtmişsiniz zaten Twitter kullanıcıları olduğunu, çok da ciddiye almayın. Ayrıca sınavsız geçme olayı diye bir şey olmaz, en azından kendim için söylüyorum, proje performans notlarına göre karar verilir. Eninde sonunda sınav olacak.

Twitter kesimini fazla ciddiye almamak gerekir. Eğer ders görüldüyse sınav da olacak.
Ben bütün online derslere girmeye çalıştım. Ama hocalarımız dersleri yarım yamalak açtı, edebiyat hocam online dersler başladıgında 1 kere actı, daha da acmadı. Hocalar Whatsapp grupları açtılar. Hoca yazıyor boğazım ağrıyor çocuklar dersi başka zaman yapalım diye. Ve dersi yapmıyorlar. Saçma sapan nedenlerle dersleri açmadılar. Ben ne yapayım? İstanbul'da yaşıyorum.

Uzaktan eğitim çöpü ile sınava gireceğiz. Kalmamak imkansız. Tabii ki de iptal olmalı. Hele de bu mutasyon dönemin de. Şura da kalmış 4 ay. Sınav yapmasınlar. Aslında bu sınava tapan eğitim sisteminin suçu. Sınav yerine başka bir şey ile geçebiliriz. Ben şahsen bakan olsam. Salgın boyu sınıfta kalmayı kaldırırım.

Ben bütün Online derslere girmeye çalıştım. Ama hocalarımız dersleri yarım yamalak açtı, edebiyat hocam Online dersler başladıgında 1 kere actı, daha da acmadı. Hocalar WhatsApp grupları açtılar. Hoca yazıyor boğazım ağrıyor çocuklar dersi başka zaman yapalım diye. Ve dersi yapmıyorlar. Saçma sapan nedenlerle dersleri açmadılar. Ben ne yapayım? İstanbul'da yaşıyorum.

Öğretmeninizi şikayet edebilirsiniz.

Ben bütün online derslere girmeye çalıştım. Ama hocalarımız dersleri yarım yamalak açtı, edebiyat hocam online dersler başladıgında 1 kere actı, daha da acmadı. Hocalar Whatsapp grupları açtılar. Hoca yazıyor boğazım ağrıyor çocuklar dersi başka zaman yapalım. Ve dersi yapmıyorlar. Saçma sapan nedenlerle dersleri açmadılar. Ben ne yapayım? İstanbul'da yaşıyorum.
Bu hocaların sorunu. Sınav iptal olsun diyeceğinize dönem iptal olsun diyecektiniz, geç kaldınız maalesef. Aynı sorun üniversitelerde de var her ne kadar ben görmesem de.

Ben 8.sınıf öğrencisiyim ve sınavların iptal olması yerine sadece 1 dönemden sorulması taraftarıyım 1.dönem neredeyse hiç okula gitmedik canlı derslerden de %30 verim alarak devam ediyoruz o yüzden 2.dönem okulların açılıp sadece 2.dönem konularından muaf olmamızın daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Geri
Yukarı