Sınavsız alan anadolu lisesi kötü mü?

Mmedd

Hectopat
Benim yaşadığım şehirde bir tane sınavla alan anadolu lisesi var. Diğer sınavla alanlar fen liseleri ve benim yüzdeliğim %17. Sınavla alanların yüzdeliği yüksek mecburen sınavsıza gidicem. Sizce sınavlı alan anadolu lisesinden bir farkı olur mu?

İnan bana hiçbir farkı yok, Burhan Felek Anadolu Lisesi var örneğin. Arkadaşım orada okuyor, ortamı, öğretmenleri çok iyi, bir samimiyet içindeyiz diyor. Evim uzak olmasa gideceğim oraya fakat uzak kalıyor. Eğer okul tercih edeceksen ve ortamının iyi olmasını istiyorsan nerelerde olduğuna bakman gerekiyor. Mesela merkez bir yerdeyse sınavsız sistem nedeniyle herkes gelebilir. Benim önerim şu semtlerde okullar çok iyi oluyor(Ortam, öğretmen bakımından.) Ümraniye, Kadiköy, Göztepe, Üsküdar. Maltepede de güzel okullar var fakat Gülsuyundan falan gelen serseri insanlar var o yüzden oraya gitmeni tavsiye etmiyorum. Eğer evin yakınsa dediğim 4 semtten birine gitmelisin bence. Fakat kendi kararın, iyi düşün, iyi taşın çünkü 4 senenin kahrını sen çekeceksin. 10.sınıfa geçerken nakil yapabilirsin fakat 8.sınıf OBP puanın tamamen yok olucak, o seneki 2 dönemin ortalama puanıyla bir yerlere geçmeye çalışacaksın. O yüzden iyi düşün derim.

Okuldan okula değişir bizim burada Gazi Lisesi vardı puansız aldı ve öğretmenler o puansız gelen öğrencilerden hoşlanmıyorlar bence gayette haklılar okul çıkışı eve otobüsle gidiyorum ve çoğu serseri it kopuk.

Okuldan okula değişir bizim burada Gazi Lisesi vardı puansız aldı ve öğretmenler o puansız gelen öğrencilerden hoşlanmıyorlar bence gayette haklılar okul çıkışı eve otobüsle gidiyorum ve çoğu serseri it kopuk.
Orhangazi mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı