Sınavsız ikinci üniversite için son günler

Aslan Mert

Centipat
Benim de aklıma benzer düşünceler sürekli düşmüyor değil.

Merhaba @Hiken kusura bakmayın biraz geç hatırladım, belki de biraz fazla geç ama "sınavsız ikinci üniversite" kapsamında hala 7 Ekim'e kadar İstanbul Üniversitesi'ne, 16 Ekim'e kadar Anadolu Üniversitesi 'ne kayıt olarak açık öğretim uzaktan eğitim kapsamında lisans mezunu olduğunuz için açılan hem lisans hem de ön lisans bölümlerinden tercih yapabilirsiniz.
Bölümden bölüme değişmekle beraber yarı dönemlik harçlar yaklaşık 1650 lira (İ.Ü harç bedeli, A.Ü harç bedeli), eğitim dönemlik sistem yani bir dönemde hem vize hem final iki tane sınav(İ.Ü Yönetmelik, A.Ü Yönetmelik), eğitim Online kimi zaman canlı kimi zaman hazır derslerin yüklenmesi ve derse katılma zorunluluğu olmayan istenirse sonradan izlenme imkanı olsa da sınavlar bulunduğunuz ildeki sınav merkezinde (İ.Ü için link, A.Ü için link) yapılıyor. Özellikle yazılım alanı için 2 yıllık "bilgisayar programcılığı" ve hem yazılım hem işletme karışık 4 yıllık bir bölüm olan "yönetim bilişim sistemlerine" bakabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi Açıköğretim Fakültesi (Aöf) - Youtube kanalı

@Aslan Mert bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Anadolu Üniversitesi'nin uzun bir süredir böyle bir güzelliği bulunuyor, umarım sınırlama getirilmez. Bu sene yüksek lisans yaptığım için maalesef değerlendiremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı