Sinek kaydı için tıraş makinesi önerisi

oseption

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yaş 15 ve sakallarım yeni yeni çıkmaya başladı ancak doğulu olduğumdan genetik olarak tüm tüylerim istemediğim şekilde uzuyor, yumuşak ama uzun. Jilet sertleştirecek ve hızlı çıkaracak, o yüzden makine ihtiyacım var.

0.00mm uzunluğuna kadar kesebilen Braun, Philips, panasonic gibi bilindik ve popüler markaların makinelerinden önerir misiniz? Bilinmedik marka satın almayacağım, sinek kaydı olarak adlandırılan en kısanın da kısası olacak şekilde kesmesi esas isteğim. Bütçem ise maksimum 2000₺

Jilet sertleştirir ya da hızlı çıkartır diye bir şey yok, şehir efsanesi o. Jilet ya da tıraş makinesi fark etmez sakallarınızın sertleşmesi tıraş olmanızdan bağımsız. Hayatınız boyunca hiç tıraş olmasanız bile yaşınız 18-19'a geldiğinde gene sert bir sakalınız olacak. Zaman içerisinde kendi kendine sertleşiyor sakallar genetiğinize göre.

Şu yazıyı bir okuyun derim.

Makine önerisi olarak Philips shaver 3000 önerebilirim. Bu tarz 3 başlıklı makineler sakalı jiletten bile daha yakın kesiyor, yüzü jiletle tersine alınmış gibi pürüzsüz yapıyor yüzü. Bu makineyi ben kullanmadım ama kullanan bir arkadaşım memnundu, ilk fırsatta satın alacağım bende.

Jilet sertleştirir ya da hızlı çıkartır diye bir şey yok, şehir efsanesi o. Jilet ya da tıraş makinesi fark etmez sakallarınızın sertleşmesi tıraş olmanızdan bağımsız. Hayatınız boyunca hiç tıraş olmasanız bile yaşınız 18-19'a geldiğinde gene sert bir sakalınız olacak. Zaman içerisinde kendi kendine sertleşiyor sakallar genetiğinize göre.

Şu yazıyı bir okuyun derim.

Makine önerisi olarak Philips shaver 3000 önerebilirim. Bu tarz 3 başlıklı makineler sakalı jiletten bile daha yakın kesiyor, yüzü jiletle tersine alınmış gibi pürüzsüz yapıyor yüzü. Bu makineyi ben kullanmadım ama kullanan bir arkadaşım memnundu, ilk fırsatta satın alacağım bende.

Hocam bu cihazı görmüştüm, açıkçası bu yaşta böyle bir makine kullanmak istemiyorum çünkü çok kaba duruyor ve gerçekten böyle bir makineye ihtiyaç duyacak kadar sakalım yok. İnce ama koyu ergenlik kılları, fakat rahatsız edecek düzeyde. Braun X veya Philips oneblade gibi kibar daha küçük bir makine öneriniz var mı? Yok ise Braun X mi yoksa Philips oneblade mi almalıyım sizce? Tek ve en önemli husus pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemem. Bir de tıraş sonrası losyon vb. önerebilir misiniz teşekkür ederim.

Evrim ağacı'nın o makalesini okumuştum ama bende geçersiz, koltuk altına jilet vurmuştum; 2'şer 2'şer çıkmıştı şerefsiz. Kasık bölgesinde ise aşırı batma oluyordu dolayısıyla vücut için bir makine almıştım başlığı değişmeyen, fakat yüz daha önemli diye kaliteli ve pürüzsüz yapan bir şey gerekiyor.

Hocam bu cihazı görmüştüm, açıkçası bu yaşta böyle bir makine kullanmak istemiyorum çünkü çok kaba duruyor ve gerçekten böyle bir makineye ihtiyaç duyacak kadar sakalım yok. İnce ama koyu ergenlik kılları, fakat rahatsız edecek düzeyde. Braun X veya Philips oneblade gibi kibar daha küçük bir makine öneriniz var mı? Yok ise Braun X mi yoksa Philips oneblade mi almalıyım sizce? Tek ve en önemli husus pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemem. Bir de tıraş sonrası losyon vb. önerebilir misiniz teşekkür ederim.

Evrim ağacı'nın o makalesini okumuştum ama bende geçersiz, koltuk altına jilet vurmuştum; 2'şer 2'şer çıkmıştı şerefsiz. Kasık bölgesinde ise aşırı batma oluyordu dolayısıyla vücut için bir makine almıştım başlığı değişmeyen, fakat yüz daha önemli diye kaliteli ve pürüzsüz yapan bir şey gerekiyor.
Oneblade kullanıcılarının yorumları çoğunlukla olumlu ona bakabilirsiniz ama diğer braun X hakkında hiçbir fikrim yok. Bu linkini attığım makine yıllar yılı bozulmaz muhtemelen, yaşınız ilerlerdiğinde sakallarınız iyice yüzünüze yayıldığında ve sertleştiğinde gene kullanırsınız. Bence bir kere daha düşünün.

Tıraş sonrası losyon yerine balsam kullanın, tıraş olduktan sonra yüz nem kaybediyor ve kuruyor, bu yüzden nemlendirilmeye ihtiyaç duyuyor. Balsam kullanırken yüzünüze azar azar sürün, eğer yeterli gelmezse tekrar sürün. Çünkü balsamı fazla sürerseniz yüzünüzdeki gözenekleri tıkar ve derinin nefes almasını engeller.

Kendim şu balsamı kullanıyorum tavsiye ederim, alkolsüz olmasına özen gösterin her zaman.

Losyonlar tıraştan sonra yüze güzel bir koku vermek için sürülüyor ama alkollü olduğu için yüzü yakıyor haliyle. Eğer losyon kullanmayı seviyorsanız tıraştan 5-10 dakika sonra sürün, doğru kullanımı bu şekilde.

Geri
Yukarı