Sinema bileti fiyatları neden bu kadar uçtu?

Netflix al sinemaya değmez.
Üniversite öğrencileri için geçerli değilmiş hocam. Diğer arkadaşlar da haklı az kişi alacaklar ama bir film 3D izlemek için 40 TL ne bileyim onun yerine 1 aylık Netflix alınıyor. Bana fiyat aşırı geldi. Yanıma kız arkadaşım gelecek, arkadaşım da çift gelecek kişi başına nereden baksanız yemek de yesek 60-70 lira ediyor.

Uçuyoruz, uçuyoruz! Kıskanmaya devam edin! Refaha kavuşunca suç atacak şeyler bulmaya çalışırsınız! Devlet tabii vergi alacak, vergi vermeyeceksiniz de kim verecek?
1625228330005.png

Arkadaşlar hazır açılmışken sinemaya gidip 3D fast&furious 9 izleyelim dedik şu fiyata bakın. Neden iki katına çıktı bu fiyatlar? Tamam pandemi vardı da 30 lira bilet parası da neymiş. Önceden öğrenci olmanın ayrıcalığı vardı neredeyse yarı fiyatına izlerdik şimdi tam 29.50 TL, öğrenci 26.50 TL olmuş. Üniversite öğrencisi de kabul edilmiyormuş. Ayrıca gözlük fiyatını da sordum 10 lira da gözlük ücreti alıyorlarmış. 3-5 kuruş artırıp sinemaya gidelim dedik kursağımızda kaldı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce fiyatların böyle olması normal mi?

Eki Görüntüle 1093577

Bence iyi olmuş fiyatini hak eder.

Üniversite öğrencileri için geçerli değilmiş hocam. Diğer arkadaşlar da haklı az kişi alacaklar ama bir film 3D izlemek için 40 TL ne bileyim onun yerine 1 aylık Netflix alınıyor. Bana fiyat aşırı geldi. Yanıma kız arkadaşım gelecek, arkadaşım da çift gelecek kişi başına nereden baksanız yemek de yesek 60-70 lira ediyor.
Bende haftaya Black Widow filmine gideceğim. Film+Yemek parası için 1 aydır para biriktiriyorum. Aşırı üzücü cidden.

Sinemadaki fiyat kesinlikle sunduğu hizmetin üzerinde bir fiyat. En fazla 10tl olmalı. Bir sinemacıya sorsan tabi ki giderleri falan derken en ucuzunun bu olduğunu söyler ve o da haklıdır, ama herkes kendi açısından bakar olaya. Bana göre dediğim gibi verilen hizmetin çok çok üstünde bir para.

Sinemanın olayı nedir? Birincisi ambians, ikincisi güncellik yani filmi ilk çıktığında izleyebilme, üçüncüsü de bazı filmlerde 3D gibi şeyler. Bunlar çok önemliyse o parayı verirsin ama benim için çok önemli değil. Torrent ile indirdiğim filmi zaten büyük ekran tvde izliyorum. Filmlerin torrente düşme süresi de ortalama bir ay. Bundan dolayı sinema benim için direk boş bir iş haline geliyor.

Mesela bu tiyatro için geçerli değil tiyatro biletleri 50tl olsa dahi gitmek zorundasın çünkü başka yerde tiyatroyu izleyemezsin.

Geri
Yukarı