Sinerji Bilgisayar montaj ve kargo

DusT

Hectopat
Daha fazla  
Ben Sinerji'den bilgisayar toplamayı düşünüyorum ancak kafamda birkaç soru var onları size sormak istiyorum. Adana'da oturuyorum ve Istanbul'a oldukça uzak mesafedeyim ve kargonun da buraya ulaşma süresi ona göre bir hayli uzun olacak. Sorularıma gelecek olursak;

1. Sinerji bilgisayar, montajlamayı iyi yapıp parçaları zarar görmeyecek şekilde paketliyor mu?
  2. Eğer ki kargoda bir sorun oluşursa geri gönderip parçaları değiştirme hakkımız oluyor mu?
  3. Topladığım PC bileşenleri büyük veyahut küçük olduğu taktirde kasaya montaj işlemi yine de gerçekleşiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yarın sipariş vermeyi düşünüyorum.Lütfen yardımcı olun emin olmak istiyorum.Bir sorun çıksın istemiyorum.Teşekkürler

Belki başka birileri daha almayı düşünüyordur diye Sinerji ile başımdan geçenleri özetleyeyim.

14 temmuz 2017 de 5.600 TL'lik konfigürasyon siparişi verdim. 16 Temmuz akşamı, montajlı gelen sistem çalışmadı. 17 temmuz günü garantiye gönderdim ve anakart arızalı dendi. Distribütör firma olan Penta'ya gönderildi anakart. Penta da dış servise göndermiş. Bugün 18 Ağustos. Bir haftadır Sinerji'ye "20 iş gününü doldurduklarını YASAL OLARAK yeni bir anakart ile montajlayıp göndermeleri gerektiğini veya paramı iade etmeleri gerektiğini" anlatmaya çalışıyorum. E-maillerime geç (geçten kastım 2 gün sonra) cevap veriliyor veya verilmiyor. Anakartınız Penta'da 20 iş gününü henüz doldurmadı deniliyor. Bu arada Penta anakartın arıza kaydını 8 Ağustos olarak gösteriyor. Yani eylül ayına kadar bekletecekler demektir. Fakat benim yasal olarak 20 iş günüm Sinerji'ye ürünü gönderdikten sonra başlar. Bunu anlatamıyorum. Anlamak istemiyorlar. Çözüm üretmemek için yoğun çaba harcanıyor. Diyeceğim şudur ki: Eğer ürünü aldığınızda bir sorunla karşılaşırsanız karşınızda sizi adam yerine koyan bir muhatap bulamayacaksınız. Ben keşke 200-300 TL fazla verseydim de başka bir yerden alsaydım diyorum şuan. Hayattan soğudum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı