Sinerji DA-S1 sistem yapılan yükseltmeler ile alınır mı?

• Konuyu başlatan zzx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 716

zzx

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, sistem bugün yine zamlandı stok hali 12.140 sevilerine gelmiş. Phantom 7A kovalıyordum fakat tam alacakken stoğu tükendi.

Bir sistem almaya ihtiyacım olduğundan ötürü biraz eklemeler yaparak bir liste oluşturdum. Öncelikle belirteyim ki vuracaksanız yavaş olun gerçekten anladığım işler değil. Bilgisayarı çoğunlukla mimari çalışmalarda, render, modelleme gibi alanlarda kullanacağım. Kendimi şartladığım ki ne kadar doğru bilmiyorum işlemciyi AMD seçip RAM'i 32 yapmaktı. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• MSI MPG B550 Gaming Plus 4400MHz(OC) RGB M.2 AM4 ATX anakart.
  • Corsair 32 GB(2x16) Vengeance LPX 3600MHz CL18 DDR4 RAM (CMK32GX4M2Z3600C18)
  • AMD Ryzen 5 5600X 3.70 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm işlemci >>>> tray olmayan kutulu stok fanlı versiyonu seçtim.
  • Zotac GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge OC LHR 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
  • Cooler Master Hyper 212 Black Edition 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu.
  • Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM (ST1000DM010) hard disk.
  • Corsair Carbide series Spec-Delta 650W 80+ Bronze tempered glass RGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
  • Kingston 500GB A2000 NVMe okuma 2200 MB-yazma 2000 MB M.2 SSD (SA2000M8/500G)
  • PC toplama montaj ve test hizmeti.
Şu an için fiyatı toplamda;

₺15.849, 72 yapıyor.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yük esnasında diğer 3060 Ti'lara nazaran daha çok ısınıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Ekran kartı yük esnasında diğer 3060 Ti'lara nazaran daha çok ısınıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.
yaptığım araştırmalarda marka özelinde bu sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm hocam. Açıkcası dolar biraz gözümü korkutuyor bu sistem bile 1 hafta içerisinde 2k üzerine koydu dolayısıyla alıp geçeyim diyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim. Sistemde uyumsuz gördüğünüz yada şu olmamış dediğiniz yerler var mı acaba?

@zzx parçaların kaliteli mimari çalışmalar, render için hoş olacaktır. Yalnız soğutucuyu Scythe Mugen 5 veya Ninja 5 seçmeni öneririm, Hyper212 iyidir ama ağır çalışma koşullarında bir tık ufak kalabilir.
Yorumunuz için teşekkür ederim. AOC'un 144 hz 2k monitörü ile birlikte almayı düşünüyorum nasipse

@zzx iyi bir monitördür alınır. Bu arada soğutucuyu Ninja 5 olarak değiştireyim, Mugen 5'in Rev.b modeli çok iyiydi ama oraya seçenek olarak daha eski olan RBG olanını koymuşlar. Ninja 5 tüm gün render yapsan tık demez, en iyi hava soğutmalardan biri sayılır.
tamamdır hocam peki işlemciyi kutulu almak konusunda ne düşünüyorsunuz fiyat farkı yok sayılır doğru bir tercih mi sizce? Ek olarak, ana kart seçimim için bir tavsiyeniz olabilir mi?

İmkan varsa WD hard disk tercih edin hocam.

İmkan varsa WD hard disk tercih edin hocam.

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam diğer seçimlerim ile alakalı bir değerlendirme de yapabilir misiniz acaba? Sizce fiyatını hak eden bir sistem mi şuanda, güncel kur ve fiyatlar dahilinde tabi ki

Yorumunuz için teşekkür ederim hocam diğer seçimlerim ile alakalı bir değerlendirme de yapabilir misiniz acaba? Sizce fiyatını hak eden bir sistem mi şuanda, güncel kur ve fiyatlar dahilinde tabi ki
Denecek her şeyi arkadaşlar demişler zaten hocam :) Güzel bir sistem toplamışsınız. İşlemciyi kutulu seçmek ile kutusuz seçmek arasında bir fark yok bildiğim kadarıyla. Arada 100TL fark var ise kutusuz daha mantıklı olacaktır tabii. Karar size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı