Sinerji GTX 1080 Hazır Sistem

ALINIR MI ?

• Alınır

Oy: 12 80,0%
  • Alınmaz

Oy: 3 20,0%

• Oy verenlerin toplamı
    15
İşlemciyi Ryzen 5 1600 yapıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İntenetteki testlere bakınca R5 1400 biraz darboğaz yapabiliyor. 1600 alıp rahatlıkla kullanırsınız. Sistem çok ucuz, ama ekran kartı biraz ısınabilir. Bu arada etrafta Corsair Vs serisinde kronik bozukluklar var deniliyor. Bir araştırın derim.

Aynı sistemi parça parça toplamaya çalışırsanız. Size maliyeti 5800 TL oluyor. 600 TL indirim fena değil. Alınabilinir. Sistem hakkında dikkat etmeniz gerekenler;
  • Ekran kartı tek fanlıdır.
  • Corsair VS serisi PSU'ların kronik sorunları.

İşlemciyi Ryzen 5 1600 yapıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İntenetteki testlere bakınca R5 1400 biraz darboğaz yapabiliyor. 1600 alıp rahatlıkla kullanırsınız. Sistem çok ucuz, ama ekran kartı biraz ısınabilir. Bu arada etrafta Corsair Vs serisinde kronik bozukluklar var deniliyor. Bir araştırın derim.
Yazmayı unutmuşum zaten öyle düşünüyordum. Teşekkürler. (y)

Aynı sistemi parça parça toplamaya çalışırsanız. Size maliyeti 5800 TL oluyor. 600 TL indirim fena değil. Alınabilinir. Sistem hakkında dikkat etmeniz gerekenler;
Eğer sesten dolayı bir sıkıntı olursa garantiye göndermeyi düşünüyorum, öyle yaparsam ne olur peki ? :neo:

Bende bu sistemi almayı düşünüyorum acaba seçenekler arasında en yüksek performansı verecek işlemci hangisidir?
Ekran kartının tek fanlı olması ne derecede sorun çıkartır ? Örneğin 5 saat oyun oynadıktan sonra mı yoksa hemen bir saat sonra mı yada 3 fanlı modellere göre 10 FPS düşük çalıştırarak mı?
Acaba bu kronik sorunların tehlike boyutu bu PSU,lar ile kesinlikle kullanma dedirtir mi size ?

Bütçen ne kadar tek fanlı ekran kartı pek soğutmaz. 3 fanlı güzel modelleri var. Pintipandanın da sistemine o ekran kartını koymuşlardı üzülmüştüm.

Açıkçası ne kadar uygun o kadar iyi sistemin bazı parçalarını sonradan alabilirsem daha iyi olacak nasıl bir performans farkı olur acaba 3 fanlı kartlarla ? 6000’i çok aşmak istemiyorum işin gerçeği çok fazla değilse fiyat farkı düşünebilirim tabi ki ancak hazır sistem olduğu için indirimi var kendim aynı şekilde topladığımda 7500’e yaklaşıyordu.

Açıkçası ne kadar uygun o kadar iyi sistemin bazı parçalarını sonradan alabilirsem daha iyi olacak nasıl bir performans farkı olur acaba 3 fanlı kartlarla ? 6000’i çok aşmak istemiyorum işin gerçeği çok fazla değilse fiyat farkı düşünebilirim tabi ki ancak hazır sistem olduğu için indirimi var kendim aynı şekilde topladığımda 7500’e yaklaşıyordu.

O sistemdeki ilk çıkan model. 3 fanlı daha iyi modelleri var. Daha iyi soğutma daha çok performans demek. Sonra iki gün sonra ekran kartım ısınıyor diye konu açabilirsin. 3 Fan daha iyi soğutur 1 Fan göre. 1080 Alacaksan 7500 alınmaz. En az i7 alman lazım. Sonra 7500 harcayacaksın para diyeceksin ki iki gün sonra internette videolarını izleyip ben niye bu kadar düşük FPS alıyorum diye üzülürsün.

O sistemdeki ilk çıkan model. 3 fanlı daha iyi modelleri var. Daha iyi soğutma daha çok performans demek. Sonra iki gün sonra ekran kartım ısınıyor diye konu açabilirsin. 3 Fan daha iyi soğutur 1 Fan göre. 1080 Alacaksan 7500 alınmaz. En az i7 alman lazım. Sonra 7500 harcayacaksın para diyeceksin ki iki gün sonra internette videolarını izleyip ben niye bu kadar düşük FPS alıyorum diye üzülürsün.

7500 derken fiyattan bahsetniştim Ryzen 7 1700 ile değiştirip sistemi almayı düşünmüştüm.
Keşke söylediğiniz gibi 3 fanlı bir 1080'i bu sisteme takılmış şekilde fiyat farkını ödeyerek alabilsem ancak hazır sistem olduğu için böyle bir şey mümkün değil.
Yapmaya çalıştığım şey tek seferde 7000 TL veremeyeceğim için 6000 TL ye herşeyi halledip. RAM SSD HDD gibi parçalardan kısılmış bir sistem bulup daha sonra tahmini olarak 1000 TL daha harcayıp 8GB daha RAM ve SSD eklemek.
Malesef hazır sistemlere mahkum durumda olduğum için bana en yakın seçenek bu gibi gözüküyor.Keşke başka bir seçenek olsa ancak genelde firmalar hazır sistemlerde sattıkları bileşenleri ya kendin topla bölümlerine koymuyor yada çok yüksek fiyatlara koyuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı