Sinerji'de CPU soğutucu iadesi reddedildi

Zasha95

Hectopat
Daha fazla  
bilgisayar parçası uygun fiyatlı diye www.sinerji.gen.tr üzerinden DeepCool AK400 digital white CPU sogutucuyu aldım.

Fakat forumlarda baktım ve birkaç video izledim yeni işlemcim 7900X oldugu ıcın bunun ıle uyumsuz olacağını soyledıler ve ürün geldı pıtpıt naylondan cıkardım tekrardan ıcerısıne koyup ıade ettım.

Yanı urunu ne kullandım ne jelatınlerını soktum ne montaj yaptım. İadem reddedilmis, kutusu acılmıs ürün diye hayatımda ılk defa boyle bir şey basıma geldı. Urunu acıp kullanıp ıade ettıklerım bıle oldu. Kutusunu acmıssınız urunu gerı almayız dıyolar boyle bır ıade surecı olabılır mı ne yapabılırım?

Son düzenleme:
bilgisayar parçası uygun fiyatlı diye www.sinerji.gen.tr üzerinden DeepCool AK400 digital white CPU sogutucuyu aldım.

Fakat forumlarda baktım ve birkaç video izledim yeni işlemcim 7900X oldugu ıcın bunun ıle uyumsuz olacağını soyledıler ve ürün geldı pıtpıt naylondan cıkardım tekrardan ıcerısıne koyup ıade ettım.

Yanı urunu ne kullandım ne jelatınlerını soktum ne montaj yaptım. İadem reddedilmis, kutusu acılmıs ürün diye hayatımda ılk defa boyle bir şey basıma geldı. Urunu acıp kullanıp ıade ettıklerım bıle oldu. Kutusunu acmıssınız urunu gerı almayız dıyolar boyle bır ıade surecı olabılır mı ne yapabılırım?
İade hakkınız var elbette. Direkt THH'ye başvuru yapın. Bu arada açıp kullanmadığınıza dair kanıtlarınız varsa (fotoğraf, video vs.) başvurunuza ekleyin.

Şikayet var üzerinde bir sürü ınsanın basına gelmıs sonradan gordum. Yaptıkları cok saçma 14 gun ıcınde kullansam bıle ıade hakkım var.

Maalesef hocam Sinerji üstünden bende zamanında deathadderv3 faresini almıştım ve birkaç ay sonra bozulmuştu. Ürünün ayıplı olduğunu belirterek kanunlar çerçevesinde ürünü yollarken içine notlar bırakmıştım." hele ki sıkıyorsa bir iade almayın :) "der gibi.
Maalesef bu durumlar oldukça çok ve bir tüketici olarak kendimizi ezdirmemeliyiz.
Gerek e-posta yolu ile gerek teknik destek ile kendinizi sağlama alıp kanıtları ve kanunları özellikle belirterek gözlerini korkutabilirsiniz. Mecbur kabul edeceklerdir.

Veyahut dediğim gibi THH'ne başvurabilirsiniz.

Geri
Yukarı