Sinerji'den PC toplama

@ottomans58 montaj işinde ana kartı kasaya montaj etmede sıkıntı yaşarım diye korkuyorum bir de sinerji tüm driver kurulumlarını yapıyor yazıyor kendi sitelerinde bu yüzden işime geliyor hazır almak ancak montajlı halde alınca sadece monitörü bağlayıp istediğim oyunları yüklemek kalmıyor mu ?

@ottomans58 montaj işinde ana kartı kasaya montaj etmede sıkıntı yaşarım diye korkuyorum bir de sinerji tüm driver kurulumlarını yapıyor yazıyor kendi sitelerinde bu yüzden işime geliyor hazır almak ancak montajlı halde alınca sadece monitörü bağlayıp istediğim oyunları yüklemek kalmıyor mu ?
Evet, takıp istediğiniz oyunları oynamak kalıyor ancak birkaç pürüz var. 30 günlük deneme sürümlü Windows 8.1 Pro üzerine sürücüleri kuruyorlar ve sistemin içi hasar görmesin diye kasanın içine köpük koyuyorlar. Tabii bunu kasayı açıp, alıp çıkartarak kolayca yapıyorsunuz. Zaten siz alırken kasanın üzerindeki notu okursanız anlarsınız. Bir de markaların programlarını kurmuyorlar. Yani İntel ME, MSI Suite, MSI AfterBurner gibi ek yazılımları kurmuyorlar. Sadece sürücüleri kuruyorlar.

Ben Vatan'dan kasa toplayacaktım ancak Sinerji'de neredeyse 200 TL kar etme gibi bit durum söz konusu. Site hakkında pek bir bilgim yok. Güvenilir midir? Parçalarda sıkıntı çıkar mı? Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevirim.

Ben Vatan'dan kasa toplayacaktım ancak Sinerji'de neredeyse 200 TL kar etme gibi bit durum söz konusu. Site hakkında pek bir bilgim yok. Güvenilir midir? Parçalarda sıkıntı çıkar mı? Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevirim.
Bunu araştırarak bulmanızı öneririm. Yani her şeyi sormadan önce biraz araştırın bence.
Sorunuza gelicek olursak elbette güvenilir. Parçada sıkıntı çıkarsa siz o parçayı ve kutusunu eksiksiz bir şekilde götürürseniz onlar ilgileniyor.
@furkanxdgs4 o dediğiniz yazılımlarını nereden indirebilirim ve yapması zor mu ?
Hayır çok kolay. Hatta ben bilgisayarı ilk açtığımda "Donanımları tara" diye bit öneride bulundu bilgisayar. Donanımları tarattım ve 10-15 tane program indirmemi söyledi. Bunlar içinde Norton ve Google Toolbar programları da vardı. Direk kurdu. Yeniden başlatmamı isteyince yeniden başlattım ve sistemim tamamen hazır oldu.
Tabi bu MSI'ın anakartı için geçerli diye biliyorum. Diğer anakart markalarının programlarını bilmediğim için bir şey diyemem.

O zaman bilgisayar elime geçince donanımları tara diyip her şeyi bitirmiş mi olacağım ?
Anakartınız MSI mı? Eğer öyleyse MSI Lıve Update programını açıp "Tarama" adlı butona basıp donanımlarınızı taratın. Sonra da Norton'u seviyorsanız tüm tikleri seçip, "Toplam yükleme" adlı butona basarak programları indirip kurmasını bekleyin. Tüm işlemler bitince Yeniden başlatın diye bir uyarı vericektir. Ozaman bilgisayarı yeniden başlatın ve işleminiz bitmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı