Single/Dual RAM beraber çalışmıyor

KenJutsu

Centipat
4 GB 1333MHz CL9 Dual Channel Kingston RAM yanına, 4 GB 1333MHz CL9 Single Channel RAM aldım. Montajı yaptıktan sonra sorunsuz açıyorum ve RAM okuyor bilgisayar. Kapatıp açtıktan sonra sürekli bip sesi geliyor. Bilgisayar açılmıyor. Single RAM’i çıkartınca sorun düzeliyor. Slotları temizledim fakat sorunu bir türlü aşamadım. AMI BIOS bip hata kodlarına baktığımda Power Supply hatası olarak görünüyor, ona da anlam veremedim.

Bu hatayi benim eski Asus ROG Maximus 4 Gene-Z anakartimda veriyordu. RAM’lerin yerlerini degistirin ve bir daha deneyin. Ben boyle yapmistim ve duzelmisti. Bu durumda ya RAM’ler farkli yerdedir ya bozuk slot vardir ya da PSU’nuzda hata vardir. Buyuk ihtimal RAM’ler ile alakali.

4 GB 1333MHz CL9 Dual Channel Kingston RAM yanına, 4 GB 1333MHz CL9 Single Channel RAM aldım. Montajı yaptıktan sonra sorunsuz açıyorum ve RAM okuyor bilgisayar. Kapatıp açtıktan sonra sürekli bip sesi geliyor. Bilgisayar açılmıyor. Single RAM’i çıkartınca sorun düzeliyor. Slotları temizledim fakat sorunu bir türlü aşamadım. AMI BIOS bip hata kodlarına baktığımda Power Supply hatası olarak görünüyor, ona da anlam veremedim.
MemTest86 testini yapın ilk testte hata bulursa belleklerden biri sıkıntılı veya birbiryleriyle uyumsuzluk sorunları var demektir.

Bu hatayi benim eski ASUS ROG Maximus 4 gene-Z anakartimda veriyordu. RAM’lerin yerlerini degistirin ve bir daha deneyin. Ben boyle yapmistim ve duzelmisti. Bu durumda ya RAM’ler farkli yerdedir ya bozuk slot vardir ya da PSU’nuzda hata vardir. Buyuk ihtimal RAM’ler ile alakali.

Aynen sabah uyandığımda aklıma geldi yaptım oldu çok ilginç bir şey :) teşekkür ederim hepinize ilginiz için.

Geri
Yukarı