Single Language Lisnası ile Windows 8.1 Pro Kurmak

Dynamic

Hectopat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 1,5 ay önce Lenovo z500 bir Laptop almıştım. İşletim sistemi orijinal W '8di. Mağazadan Windows 8.1 'e yükselttim. Ancak oyunlarda sorun yaratıyor. Bende düşündüm ki Windows 8.1 pro yada Enterprise kurmam bu sıkıntıları giderecektir. Windows serial im biosa gömülü olduğu için sıfırdan dvd ile Windows 8.1 pro ya da enterprise kurarsam işletim sistemi orijinal olur mu acaba? Eğer olmaz ise ne yapmam gerekli orijinal olması için. Çünkü işletim sistemi şuanda orijinal. Orjinal bir işletim sistemini bırakıp Crack li bir işletim sistemi kullanmak pekte mantıklı gelmiyor ,şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans olarak single ile pro arasında herhangi bir fark yoktur. Single olarak kullanmaya devam edin. ;)

Zaten sizin de dediğiniz gibi orijinali varken crackli olanı kullanmak hiç mantıklı değil. :)

Oyunlarınız orjinal ise sorun çıkmaması gerekiyor. Update 1 çıktı güncelleme yaptınız mı?

Şuan Windows Update'de hiçbir güncelleme gözükmüyor, hepsini yaptım. Sorun yaşadığım oyun ise League of Legends. Normalde 30-50 fps arasında oyunun kasmaması gerekirken kasıyor. Takım savaşlarında bütün yeteneklerin görsel efektlerin atıldığı sırada ani fps düşüşleriyle birlikte kısa süreli kasmalar meydana geliyor. Lenovo z500 ile League of Legends oynayan birkaç kullanıcının yorumlarını aldım. Windows 7 kullanıyorlarmış ve hiçbir sorun yaşamıyorlarmış. Takım savaşlarında vs... Yani onlarda sorun yokken bende olması gerçekten canımı sıkıyor. Windows 7'ye dönmeyide çok düşündüm ama işletim sistemi orjinal olduğu içinde kıyamadım tabiki. Peki şöyle bişey yapılabilir mi biosa gömülü lisansım ile birlikte windows'umu bir dvd ye veya cd'ye yedekleyemem mi?

Windows 7 ekran kartınızı daha fazla yoracaktır. Ayrıca diskinizde recovery bölümü olması gerekiyor. Windows 7 yükleyeceksen format atarken o bölümü silme. Tekrar windows 8'e dönmen için gerekli olacak.

Windows 7 ekran kartınızı daha fazla yoracaktır. Ayrıca diskinizde recovery bölümü olması gerekiyor. Windows 7 yükleyeceksen format atarken o bölümü silme. Tekrar windows 8'e dönmen için gerekli olacak.

Format atarken C sürücüsü biçimlendireceği için otomatik olarak recovery bölümüde gitmiyor mu?

Recovery bölümü ayrı oluyor. Ama dediğim gibi windows 7 ile sorunu çözeceğini zannetmiyorum.

2 kere sistemi fabrika ayarlarına dönüdürüp denedim yine sonuç aynı bütün driverler direcxt ler herşey güncel. Driver booster ile falan yaptım herşeyi lenovo'nun sitesinde yaptım herşeyi league of legends genellikle windows 7 ile daha stabil çalışıyor diye biliyorum.

İşlemci ve GPU sıcaklıkları normal mi? Ayrıca oyun orjinal mi? cevap vermediniz. Korsan oyunda her türlü sorun olabilir. ;)

Sıcaklıklar 60-80 derece arası oyun oynarken sistem boştayken 30-50 civarı. Zaten League of Legends ücretsiz bir oyun. Korsan gibi birşey söz konusu olamaz :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı