Single Veya Dual Channel RAM Seçimi

latifseri

Hectopat
Daha fazla  
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz CL16 single channel kullanıyorum, bir 8 GB daha almayı düşünüyorum. Bendeki gibi 8 GB single mı alayım yeter mi? Yoksa almışken iki tane 8 GB Dual channel mi almalıyım? Veya 16 GB single mi alayım görüşleriniz nedir? Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En sağlıklı RAM kapasiteleri 8,16,32,64 dür. Yani problem çıkarmaması adına 16 GB yapmanız yeterli olacaktır. Kısacası aynı RAM'den bir tane daha alın.

@latifseri aynı CL, aynı MHz, aynı GB olan farklı marka/model bir RAM alırsanız uyumlu çalışma ihtimalleri var fakat riskli. Birbiriyle uyumlu olmayan sayamayacağınız kadar RAM var. En iyisi aynısından almanız, en garanti yol.
Evet, overclock yapabilirsiniz.

@latifseri aynı CL, aynı MHz, aynı GB olan farklı marka/model bir RAM alırsanız uyumlu çalışma ihtimalleri var fakat riskli. Birbiriyle uyumlu olmayan sayamayacağınız kadar RAM var. En iyisi aynısından almanız, en garanti yol.
Evet, overclock yapabilirsiniz.
Ama bilmiyorum destekliyor mu benim RAM overclock ona nereden bakacağız açıklamalar da yazmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı