Singleplayer mı? Multiplayer mı?

gamerr28

Centipat
Selamlar, bildiğiniz üzere piyasada multiplayer ve singleplayer olmak üzere iki farklı tarz oyunlar bulunuyor.

Siz olsanız bu iki farklı tarzdan hangisini tercih ederdiniz ya da hangi tarzı halihazırda oynuyorsunuz?

İşlerimi bitirdiğim gibi sandalyeme oturur film gibi senaryosuyla oyunumu oynamaya başlarım mı dersiniz? (Witcher, Resident Evil, Metro Exodus, the long Dark)

Yoksa arkadaşlarınızı toplayıp multiplayer oyunlarda rankınızı arttırmaya, takım içi becerilerinizi göstermeye mi çalışırsınız?(CS:GO, LOL, PUBG)

Oyun oynamayı bıraktım dostum ben ya. Karantina bahanesiyle bile 10 bilemedin 15 saat oyun oynamışım.

Oyun oynadığım zamanlarda FPS, multiplayer oyunları tercih ediyordum. BF, COD ve R6'yı uzun yıllar ve saatler oynadım. Oynadığım hikayeli oyunlar da kült olanlar. GTA, Witcher vs.

Ben ikisini de seviyorum ama şöyle bir gerçek de var. Single oyun oynayan insanların bir oyun kültürü oluyor ve online oyunlarda bu tarz oyuncular genelde toksik olmayan oyuncuları oluşturuyor. Ek olarak da single oyunların insanda bıraktığı hisler var. Online tamamen zevk odaklı ve çok zaman harcatıyor.

Selamlar, bildiğiniz üzere piyasada multiplayer ve singleplayer olmak üzere iki farklı tarz oyunlar bulunuyor.

Siz olsanız bu iki farklı tarzdan hangisini tercih ederdiniz ya da hangi tarzı halihazırda oynuyorsunuz?

İşlerimi bitirdiğim gibi sandalyeme oturur film gibi senaryosuyla oyunumu oynamaya başlarım mı dersiniz? (Witcher, Resident Evil, Metro Exodus, the long Dark)

Yoksa arkadaşlarınızı toplayıp multiplayer oyunlarda rankınızı arttırmaya, takım içi becerilerinizi göstermeye mi çalışırsınız?(CS:GO, LOL, PUBG)

Genelde dil bilmediğim için multiplayer oyunlara kayıyorum ama TR altyazısı yaması olan oyunlarda Single tercih ederim.

Arkadaşlarıma bağlı eğer 2 kişiysek Minecraft açarım ben odundu sen madendi derken akarız. Ama 5 kişiysek LOL veya CS:GO o da olmadı kimse bana katılmadıysa açarım Subnautica, Dying Light, Shadow of Mordor falan takılırım.

Genelde Single, hikayeli oyunları severim. Ama Multi oyuna da hayır demem. En sevdiğim oyun türü ise Co-op oyunlardır. Al arkadaşını yanına saatlerce sohbet et, oyna. Efsane oluyor bence. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı