Singleplayer oyunlara alışmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Kardeşim ben bu oyunda 6 sezon harcadım son 4 senedir elimi sürmüyorum arkadaşlar çağırırsa aram sadece ama güncel tft oynuyorum. Evet maalesef isim oradan kaldı.

Eskiden kötü bir bilgisayara sahip olduğum için hep LoL gibi düşük sistem gereksinimleri olan Online oyunlarla büyüdüm. Geçtiğimiz 7-8 ay önce imzamda bulunan bilgisayarı topladım üstüne 2K bir monitör çektim Steam kütüphanem kaliteli oyunlarla dolu oynayacak çok oyun var ama oturup başlamak işkence geliyor dönüp dolaşıyorum tek olmama rağmen LoL'e falan giriyorum zevkte almıyorum ama illetten kurtulmaya çalışıyorum. Tek bitirdiğim oyun Far Cry 3 çok önceden. Multiplayer oyunları bırakıp singleplayer oyunlara nasıl yönelirim? Hangi tarz oyunlardan başlamalıyım. Steam kütüphanemi bırakıyorum. Yeni Xbox Controller da sipariş ettim yatağa geçip arkama yaslanıp Single hikayeli oyun oynamak istiyorum. LoL hesabımı satıp sileceğim şimdi.

Kütüphanem
Bizim türk oyunculuğunda rekabetçi bir ruh var ve o yüzden genel olarak single player oyun kültürümüz gelişmiş değil tabii bu alanda eskiye nazaran daha iyi bir noktadayız. Öncelikle oyun oynamanın amacı "birisinden üstün olmak veya x iteme sahip olup ona buna tek atmak yada bir üst ranka çıkıp kendinizi kanıtlamak" olmaması lazım mental olarak bu kafadan arınır ve oyunların kendi yarattığı evrende kendinize ilgi çekecek bir uğraş bulup o evrenden ve o evrende anlatılandan keyif almayı amaçlarsanız kaptırır gidersiniz. Mesela ben RPG oyunlarının hastasıyım o yüzden önerim Divinity Original Sin 1-2, Dragon Age Origins (2 ve inqusitionı çok beğenmedim ama seri halinde tüketirim derseniz bunlarda var) olur ama bu tamamen kişisel bir öneri yakın hissettiğiniz oyun türüne göre genel kullanıcı önerisini dikkate alarak bir seçim yaparsanız bence dalarsınız bu serüvene.

Kardeşim ben bu oyunda 6 sezon harcadım son 4 senedir elimi sürmüyorum arkadaşlar çağırırsa aram sadece ama güncel tft oynuyorum. Evet maalesef isim oradan kaldı.
illet bir oyun maalesef ki.

Bizim türk oyunculuğunda rekabetçi bir ruh var ve o yüzden genel olarak single player oyun kültürümüz gelişmiş değil tabii bu alanda eskiye nazaran daha iyi bir noktadayız. Öncelikle oyun oynamanın amacı "birisinden üstün olmak veya x iteme sahip olup ona buna tek atmak yada bir üst ranka çıkıp kendinizi kanıtlamak" olmaması lazım mental olarak bu kafadan arınır ve oyunların kendi yarattığı evrende kendinize ilgi çekecek bir uğraş bulup o evrenden ve o evrende anlatılandan keyif almayı amaçlarsanız kaptırır gidersiniz. Mesela ben RPG oyunlarının hastasıyım o yüzden önerim Divinity Original Sin 1-2, Dragon Age Origins (2 ve inqusitionı çok beğenmedim ama seri halinde tüketirim derseniz bunlarda var) olur ama bu tamamen kişisel bir öneri yakın hissettiğiniz oyun türüne göre genel kullanıcı önerisini dikkate alarak bir seçim yaparsanız bence dalarsınız bu serüvene.
tamamdır hocam bütün arkadaşların önerilerini dikkate alacağım.

İllet bir oyun maalesef ki.

Tamamdır hocam bütün arkadaşların önerilerini dikkate alacağım.

Sonuç ne oldu hocam bırakabildin mi LoL'u? Bende Single Player oyunlara başlamayı düşünüyorum ama bırakamıyorum rekabetçi oyunları olmuyor deniyorum bayıyor hikayeler.
Rekabet içeren bütün oyunları oynayabiliyorum ama Single Player olmuyor.

Daha çok aksiyon türündeki oyunları tercih edin şimdilik, uzun yıllar LoL oynadığınız için saf aksiyona alışmışsınızdır.

O yüzden yavaş yavaş başlamak daha iyi olur, hem sıkılmazsınız, alışkanlıklardan zor vazgeçiliyor. Yazılanların çoğu çok uzun oyunlar, 30 saatlik vesaire.

Aksiyon RPG veya FPS türündeki oyunlarla başlayın hikayeli oyunlara.

Mesela DOOM ile başlayabilirsiniz. DOOM ve DOOM Eternal bu iki oyun saf aksiyon, minimal düzeyde hikayeye sahip.

Batman oyunları da olabilir, Arkham Knight, City.

Son düzenleme:
Sonuç ne oldu hocam bırakabildin mi LoL'u? Bende Single Player oyunlara başlamayı düşünüyorum ama bırakamıyorum rekabetçi oyunları olmuyor deniyorum bayıyor hikayeler.
Rekabet içeren bütün oyunları oynayabiliyorum ama Single Player olmuyor.
Lolü bıraktım gibi bişey hocam arkadaşlar çağırdı bir hafta önce oynadık sonra tek oynamadım şimdi de gitmiyorum. Hikayeli oyunlarda da mafia definitive edition baya oynadım ama hala online bir oyun arıyorum zevk alma konusunu aşamadım henüz :/

Yalnız eğlenmekten keyif almaya çalışman lazım. Genelde bir kısmımız oyun oynarken arkadaşlarıyla eğlenme iç gücüdüsüne sahip. Sosyalleşmek ister. İnsan sesi duymak ister. Hatta dizi ve film bile birileriyle izlemeyi amaçlar, ya da izlediği diziyi birileriyle konuşmaya çalışır. Büyük birçoğunluğun yalnız sinemaya gitmeye korkmasını da örnek verebiliriz.

Çünkü tek başına eğlenmek onun için yeterli gelmez.

Yalnız eğlenmekten keyif almaya çalışman lazım. Genelde bir kısmımız oyun oynarken arkadaşlarıyla eğlenme iç gücüdüsüne sahip. Sosyalleşmek ister. İnsan sesi duymak ister. Hatta dizi ve film bile birileriyle izlemeyi amaçlar, ya da izlediği diziyi birileriyle konuşmaya çalışır. Büyük birçoğunluğun yalnız sinemaya gitmeye korkmasını da örnek verebiliriz.

Çünkü tek başına eğlenmek onun için yeterli gelmez.

Evet hocam bunu bende fark ettim illa biriyle rekabet etmek istiyorum bir şeyler yaparken sonra tekrar rekabetçi bir şeyler oynuyorum saçma olduğunu fark edip geri aynı döngüye giriyorum.

Evet hocam bunu bende fark ettim illa biriyle rekabet etmek istiyorum bir şeyler yaparken sonra tekrar rekabetçi bir şeyler oynuyorum saçma olduğunu fark edip geri aynı döngüye giriyorum.

Büyüdükçe kendimize işkence ediyoruz. Mesela şu olayın özeti oyunu kendin için değil, rekabet için arkadaşların için oynuyorsun. Veya ortada zevk aldığın bir tür var Online, bunu değiştirmeye zorluyorsun. Organ bu vücudu kabul etmiyor hocam :D

Bende uzun bir dönem bunu yaşadım. Son aldığım karar canım ne istiyorsa onu yapmak, kendini bir şeyden keyif almak için zorlama. Bir de dopamin olayını biliyorsundur, bu LoL vb oyunlar seni bu yüzden bağımlı ediyor.

Büyüdükçe kendimize işkence ediyoruz. Mesela şu olayın özeti oyunu kendin için değil, rekabet için arkadaşların için oynuyorsun. Veya ortada zevk aldığın bir tür var Online, bunu değiştirmeye zorluyorsun. Organ bu vücudu kabul etmiyor hocam :D

Bende uzun bir dönem bunu yaşadım. Son aldığım karar canım ne istiyorsa onu yapmak, kendini bir şeyden keyif almak için zorlama. Bir de dopamin olayını biliyorsundur, bu LoL vb oyunlar seni bu yüzden bağımlı ediyor.
Biliyorum hocam lolden zevk almıyorum ama bağlılık nedeniyle oynuyorum. Zehrin çoğunu atmayı başardım kütüphanemde oynarım diye aldığım çok oyun var. Mafia DE'yi bitirmeye çalışıyorum şuanda keyifli de gidiyor kötü değil. Batman oyunlarına bakacağım mesela :) düzeldim baya

Yeni konular

Geri
Yukarı