Singleplayer oyunlarda düşük FPS

ROJYONESS

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070
İ5 12500
Asus prime h610M-R
G skill ripjaws v5 3600mhz 16 gb
Goodram px500, Seagate barracuda 2tb
Thermaltake commander g33
singleplayer oyunlarda az fps alıp işlemci az kullanılıyor eskiden böyle değildi sonradan oldu resimleri paylaştım rdr2, the witcher 3, forza 4-5 gibi oyunlarda bu sorunu yaşamaktayım.sistem özelliklerim rtx 3070 + i5 12500 3600mhz16gb dual ram
Ekran görüntüsü_20230203_115306.png
Ekran görüntüsü_20230203_113052.png
Ekran görüntüsü_20230203_113337.png

Son zamanlarda değişik bir uygulama veya oyun yüklediniz mi? Nedense işlemci az güç harcıyor hiç kendini yormuyor gibi geldi OCCT ile işlemciyi test edin bana kalırsa. Eğer pil performans ayarınız yapılmadıysa nihai performansa alın
işlemciyi test ettim ama herhangi bir sorun çıkmadı pilde nihai performansta yalnız bir şey farkettim oyuna girince çalışmayı bırakıyor. yani masaüstünde bile daha güçlü çalışıyor.

Son zamanlarda değişik bir uygulama veya oyun yüklediniz mi? Nedense işlemci az güç harcıyor hiç kendini yormuyor gibi geldi OCCT ile işlemciyi test edin bana kalırsa. Eğer pil performans ayarınız yapılmadıysa nihai performansa alın.
ve arka planda 5 tane oyun çalıştırdım sonuç şu şekilde
Ekran görüntüsü_20230203_222824.png

Son düzenleme:
İşlemciyi test ettim ama herhangi bir sorun çıkmadı pilde nihai performansta yalnız bir şey fark ettim oyuna girince çalışmayı bırakıyor. Yani masaüstünde bile daha güçlü çalışıyor.

Ve arka planda 5 tane oyun çalıştırdım sonuç şu şekilde Eki Görüntüle 1656217

Oyun içi ayarlarda V-Sync gibi şeyler açık mı? Veya CPU ile ilgili bir ayar?

Yani hiçbirinde V-Sync kullanmam aslında CPU ile ilgili bir ayar derseniz pek bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tarz program çözümlerini bir dener misiniz?

Geri
Yukarı