Sınıf Arkadaşı Tehdit Etti

Volidumbuk

Hectopat
Arkadaşlar ben sınıf arkadaşımın Discord sunucusuna girip 3-4 tane fotoğraf attım. Sonra bana ya bunları sil (fotoğraf-chat kısmına atmadığım için) ya da bilgilerini yayarım dedi ve random 2 kişinin bilgilerini attı.(panel satın almış sanırım) ben de sildim. Şimdi bu hafta okulda konuşacağım çocukla ama akıllanacağa benzemiyor. Bunu dava etsem sonuç alır mıyım? Çocuk eğer atar gider yaparsa vurmaya falan kalkarsa (aptal değilse yapmaz bunu çünkü çocuğun boyu 1.45 falan) karşılığını veririm bunda bir sıkıntı yok ama ailemin numarasını (benim numaram yok zaten hat kullanmıyorum) bulup değişik sitelerde yayabilir mi? T.C. İle neler yapabilir? Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_20221030_212130.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben sınıf arkadaşımın Discord sunucusuna girip 3-4 tane fotoğraf attım. Sonra bana ya bunları sil (fotoğraf-chat kısmına atmadığım için) ya da bilgilerini yayarım dedi ve random 2 kişinin bilgilerini attı.(panel satın almış sanırım) ben de sildim. Şimdi bu hafta okulda konuşacağım çocukla ama akıllanacağa benzemiyor. Bunu dava etsem sonuç alır mıyım? Çocuk eğer atar gider yaparsa vurmaya falan kalkarsa (aptal değilse yapmaz bunu çünkü çocuğun boyu 1.45 falan) karşılığını veririm bunda bir sıkıntı yok ama ailemin numarasını (benim numaram yok zaten hat kullanmıyorum) bulup değişik sitelerde yayabilir mi? T.C. İle neler yapabilir? Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1558359

Çok bir şey yapamaz ama için rahat etmiyorsa hem savcılığa hem okuluna şikayet edebilirsin. İkisine beraber şikayet etmen en iyisi olur. Hem mernis paneli satın almış ondan da ceza yer hem de tehdit ettiği için ceza alır.

Çok bir şey yapamaz ama için rahat etmiyorsa hem savcılığa hem okuluna şikayet edebilirsin. İkisine beraber şikayet etmen en iyisi olur. Hem mernis paneli satın almış ondan da ceza yer hem de tehdit ettiği için ceza alır.

Bu arada sakın ona okulda bir şey yapma suçlu duruma sen düşebilirsin.

Sadece tehdit etme değil insanların özel bilgilerini ifşalamakta siber suçlara girmiyor mu?

O da giriyor hatta MERNİS paneli kullandığı için oradan da ekstra ceza alır.

Sildim. Öyle bir şey yapsam şimdi telefon numarasını "değişik" sitelerde yayacak telefonlarımız susmayacak hiç uğraşamam vallahi.

Bu arada sakın ona okulda bir şey yapma suçlu duruma sen düşebilirsin.

O da giriyor hatta mernis paneli kullandığı için oradan da ekstra ceza alır.

Tamam hocam sadece konuşacağım eğer o bana el kaldırırsa karşılık vereceğim yoksa bir şey yapmam. Kavga yanlısı değilimde çocuk akıllanmaz bir tip.

Sildim. Öyle bir şey yapsam şimdi telefon numarasını "değişik" sitelerde yayacak telefonlarımız susmayacak hiç uğraşamam vallahi.

Tamam hocam sadece konuşacağım eğer o bana el kaldırırsa karşılık vereceğim yoksa bir şey yapmam. Kavga yanlısı DS değilimde çocuk akıllanmaz bir tip.

Ben olsam bu işin arkasını bırakmazdım hem savcılığa hem okula şikayet edip ceza almasını sağlardım çünkü sen buna dur demezsen başkalarına yapar ve daha kötüsü tanımadığı kişilere yapıp para isteyebilir.

Öncelikle yaptığı suç. Bence direk polise git bunu bi' silkelesinler derim. Ve evet, o panel ile insanların başını çok ağrıtıyorlar. Sosyal'de bir arkadaşın hayatını mahvetmişlerdi. Ama fiziki olarak çocuğa ulaşabileceğin için buna cüret eder mi bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı