Sınıf arkadaşım ile nasıl arkadaşlığımı kesebilirim?

fearless48

Hectopat
Daha fazla  
Evet uzun süredir arkadaşlığımı kesmek istiyorum çünkü yaptığı her hareket ya da eylem bana ve bize (4 kişilik arkadaş grubumuz var) zarar veriyor.
Öncelikle kendisi egolu bir sporcu yaptığı veya aldığı her şeyi bize egolu bir şekilde anlatıyor. Derslerde saçma hakeretler yapıp gülüyor ve bu yüzden hocalar bize - atıyor. (+18) Eli kolu da rahat durmuyor 5 aylık telefonumu ben 1 kez bile düşürmemişken o en az 5-6 kere düşürdü (kasa ve parmak izinde hafif çökme oluştu) Eğer 4 kişilik bir arkadaş grubunuz olduysa içinde şakalar yapıldığını bilirsiniz. Ama bizimki öyle değil. O şaka yapınca gülüp geçiyoruz. Biz ona ufak laf veya bir şey söylesek "döverim, öyle yaparım, böyle yaparım" diyor ve bazen şaka olarak bazen de ciddi olarak vuruyor. Kişilerin fiziksel özellikleri ile dalga geçiyor. Buna gülmediğimiz için ergenliğe girmemişsiniz gibi şeyler söylüyor. Ve daha neler neler var anlatsam uzun olur ve kimse okumaz. Sayısız kez bunu denedim ama olayın sonunda gülerek yanıma geldi ve bir şekilde yine aramız açılmadı. Okuldan beraber çıkıp eve beraber gidiyoruz (Küssek bile aynı otobüs durağında bekleyeceğiz) Eskiden arkadaş grubumuz 6 kişiydi ve onun bu hareketleri yüzünde 2 kişi azaldık. Ben bununla nasıl bağlarımı kopartabilirim. Şu an ondan nefret ediyorum.

Hocam arkadaş grubunuzda nefret ediyor sanırım o kişiden anladığım kadarıyla.Tavsiyem şu size bence kesin işe yarayacaktır.
1-) Mesela bir sokakta yürüyorsunuz yan yana yürüyün onu yanınıza almamaya çalışının kaldırım dar ise.Ve ondan önce yürümeye öncelik verin.
2-) Yaptığı şakalar gerçekten komik değilse hiç gülmeyin onu umursamayın.
3-) Sanki ortamda o kişi gerçekten yokmuş gibi davranın.
4-) Kendi aranızda muhabbet edin onun fikirlerini dinlemeyin.
5-) Bu yöntemler işe yaramazsa son ve asıl yöntem şudur "Senle arkadaşlığımızı bitirmek istiyoruz diyebilirsiniz".
Bol şanslar.

Hocam arkadaş grubunuzda nefret ediyor sanırım o kişiden anladığım kadarıyla.Tavsiyem şu size bence kesin işe yarayacaktır.
1-) Mesela bir sokakta yürüyorsunuz yan yana yürüyün onu yanınıza almamaya çalışının kaldırım dar ise.Ve ondan önce yürümeye öncelik verin.
2-) Yaptığı şakalar gerçekten komik değilse hiç gülmeyin onu umursamayın.
3-) Sanki ortamda o kişi gerçekten yokmuş gibi davranın.
4-) Kendi aranızda muhabbet edin onun fikirlerini dinlemeyin.
5-) Bu yöntemler işe yaramazsa son ve asıl yöntem şudur "Senle arkadaşlığımızı bitirmek istiyoruz diyebilirsiniz".
Bol şanslar.
Dostum 1-2-3-4'ü yaptık ama yüzsüz gibi yine yanımıza geliyor. Sülük gibi. 5'i deneyeceğim.
Andavalın tekiymiş. Nefret ederim böylelerinden. Hiç bir şekilde muhattap olmayın, yokmuş gibi davranın.
Yapıyoruz. Ama fayda etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı