Sınıf ortalaması 50 altında olan dersin sınav tekrarı olur mu?

ErenM21

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller. 11. sınıfa gidiyorum ve bugün matematik sonuçlarımız açıklandı ve sınıf ortalaması 40. 50'nin altında olduğu için sınav tekrarı olabilir mi diye düşündük de bu olay hala geçerli midir?

Hocam önceden dilekçeyle oluyormuş ama şu anda oluyor mu bilmiyorum o yüzden soruyorum.
Dilekçe olsa bile cevap öğretmende bitiyor ve siz tekrar sınav oluyorsunuz da başka bir sınıfta herkes yüksek almışken düşük almış çocuğun hakkı yenmiş olmuyor mu? Adalet yok dediğiniz şeyde.

Öncelikle iyi sosyaller. 11. sınıfa gidiyorum ve bugün matematik sonuçlarımız açıklandı ve sınıf ortalaması 40. 50'nin altında olduğu için sınav tekrarı olabilir mi diye düşündük de bu olay hala geçerli midir?
Sınav geçerli saylır, hocaya bağlı ama genelde zaten çoğu sınıfın matematik ortalaması o şekilde.

Hocanın keyfine bağlı. Tabii ne kadar resmi tartışılır. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz bilirsiniz yasakları.

Yasal olarak sayılmak zorunda. Tekrar söz konusu bile değil ekstrem durumlar olmadıkça. Hocalar inisiyatif kullanarak tekrar yapabilir sınavı. Yasal olarak uygun değil ama kim uyuyor sanki yönetmeliğe.

Geri
Yukarı