Edebiyat dersinden kalınca sınıf tekrarı olur mu?

ElonMusk

Decipat
Daha fazla  
Sınıftaki en yüksek sayısal notlarını alan öğrencilerden birisiyim fakat edebiyat, tarih ve felsefe gibi derslerim 40-50 arasında gidip geliyor. Böyle giderse edebiyattan geçmem çok zor. Sınıf tekrarına bırakırlar mı beni? Ne düşünüyorsunuz?

Ortalamanız 50'nin üstünde olursa sorumlu olarak geçersiniz kaldığınız dersleri diye biliyorum.

Edebiyattan kalsam OBP'ye ek olarak bir kötü etkisi olurmu? (o senenin notunun yok sayılması vb.)

Merhabalar,
Geçmek için ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı yıl sonu ortalamanız ve Edebiyat gibi baraj derslerden yıl sonuna göre de 50 ve üzerinde olmalı ortalamanız. Ek olarak devamsızlık olayına da dikkat etmelisiniz ve Edebiyat karne ortalamanıza etki edeceği için biraz etkisi olur ama not yok sayılması vs. gibi olaylar olmaz. Ek olarak ortalamayı tutturduğunuz ve Edebiyattan geçtiğiniz sürece zayıf sayısının bir önemi yok.

Merhaba,
Geçmek için ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı yıl sonu ortalamanız ve edebiyat gibi baraj derslerden yıl sonuna göre de 50 ve üzerinde olmalı ortalamanız. Ek olarak devamsızlık olayına da dikkat etmelisiniz ve edebiyat karne ortalamanıza etki edeceği için biraz etkisi olur ama not yok sayılması vs. gibi olaylar olmaz. Ek olarak ortalamayı tutturduğunuz ve edebiyattan geçtiğiniz sürece zayıf sayısının bir önemi yok.

Selam benim edebiyatta ilk donem ortalamam 65.25 ikinci donemde buyuk ihtimalle 40-45 arasi gelecek. Kalır mıyım?

Cevapladım konunuzu, oraya bakabilirsiniz efendim. Buraya da cevabini atayım, cevabı olsun hazırda.

Merhabalar,
İlk dönem ortalamanız 65.25 ise ikinci dönem 34,75 düşürmeniz yeterlidir. Yıl sonuna göre 50 düşer ortalamanız. Ders geçme şartı iki dönem ortalamasının yıl sonuna göre 50 ve üzerinde olmasıdır ya da ilk dönem ortalamasına bakılmaksızın ikinci dönem ortalamanızı 70 ve üzerinde tutmanızdır. Edebiyattan kalmak sınıf tekrarına sebep olmaz, sorumluluk sınavına kalmanıza sebep olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı