Sınıf tekrarı yapılır mı?

Çok güzel bahaneniz varmış hocam. İnternette yüzlerce bedava kaynak varken konuları anlamamak için gerçekten bir bahaneniz olmalı veya gerçekten dersi reddedip boşlamanız gerekiyor. Her şey okulda mükemmel öğretiliyorsa bu kadar dershaneye giden adam neden var?

Hocam bu kaynaklar yüz yüze eğitim varken yok muydu? Şimdi artıya mı geçtik biz? Değişik bir fikirmiş sizinki de. Bir insan uzaktan eğitimde fizikten, kimyadan ne anlasın acaba? Hani her gün komşu çocukları evinize gelip bilgisayarı lazımlık olarak kullanıyor da burada stres atıyor diyeceğim, öyle komşu mu var tövbe tövbe deyip fikrimden vazgeçiyorum.

Evet.
İsteyen üst sınıfa geçsin isteyen alt sınıfta kalsın diye bir şey olur mu hiç ?
Tüm sınıflar birbirine girer.
Sınıflar çok kalabalık olur.
Ortalık savaş alanına döner.
Onu da düşündüm. Diyelim ki ben sınıf tekrarı istedim. Seneye yine 10. sınıf göreceğim. 9. sınıflar da seneye 10'a geçecek fakat aralarından bazıları da sınıf tekrarı isteyecek. Yani bir kalabalıklık olur mu ki?

Olabilir hocam, ama arkadaşlarıma da bakıyorum. Gerçekten anlamamışlar. Şu anda 1. dönem değil de 2. dönem sınavları yapılsa 50'yi geçecek not çok ama çok az.

Hayırlısı ama dediğiniz gibi isteyen tekrar ederse dalga geçecek maymun tayfa insanların psikolojisini altüst eder ben söyleyeyim.

Hocam isteyen atlasın isteyen atlamasın mantığında adam tüm sınavı sallar 1 dakikada kağıdı teslim eder. Peki bütün gün ders çalışan öğrenci niye çalışıyor böyle bir şey varsa? Bence olmalı sınıfta kalma. Ama 1 yıl olması gereksiz geliyor. Bir gencin hayatından 1 yıl almak cidden hayatında büyük olumsuzluklara yol açar.

Hocam bu kaynaklar yüz yüze eğitim varken yok muydu? Şimdi artıya mı geçtik biz? Değişik bir fikirmiş sizinki de. Bir insan uzaktan eğitimde fizikten, kimyadan ne anlasın acaba? Hani her gün komşu çocukları evinize gelip bilgisayarı lazımlık olarak kullanıyor da burada stres atıyor diyeceğim, öyle komşu mu var tövbe tövbe deyip fikrimden vazgeçiyorum.
Ben komşularla haşır neşir olmadığım için komşu çocuğu gelip bilgisayarımı kullanmak için sormaya bile çekinir diye düşünüyorum. Ayriyeten bu internetteki ekstra kaynakları zaten okulda anlatılandan hiçbir şey anlayamayıp konuyu öğrenmek isteyenler kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı