Sınıf ve okul içi erkek hiyerarşisinde kendimi nasıl kanıtlarım?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Öncelikle selamlar, kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. Ben hayatım boyunca hep sessiz, sakin, durgun, pısırık biri oldum ve öyle yetiştirildim. Ahlak değerlerine çok önem verdiğim zamanlar oldu, tabii her zaman böyle değilim. Anlayacağınız resmi, belgesel ve saygılı bir hitabet yeteneğim var. Bu tarz ile pek konuşmuyorum ama yeni insanlarla böyle konuşarak onları etkiliyorum. Memleketim olan ile tayinimiz çıktı(3 yıllık bekleyişin sonunda, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam) ve ben nitelikli bir Anadolu lisesindeyim. Tayinimiz çıkmadan öncede nitelikli bir Anadolu lisesindeydim. Başlarda hep sessiz kalıp kendimi ezdirdim ve kişiliğimi öğrendiler. Son zamanlarda bana sataşan bir çocuğa karşılık verdim. Şakasına tokat atmıştı, ben de hızlıca zıplayıp sıraya bastım ve oradan yere atlayıp peşinden koşup yakaladım ve bir güzel duvara vurdum(yakaladığım çocuğu). Herkes bana bakıp "ooo" demeye başladı ve sınıfın dışına çıktılar(çünkü çocuk sınıfın dışına kaçmıştı). Ben çocuğun yüzüne baktım, sanki hayatı benim elimdeymiş ama bu kadar değersiz biri için elimi kana bulamam diyen bir mafya gibiydim aynı. Yüzündeki utancı sezdim ve onu bırakıp kolundan tutup kaldırdım ve samimice ve dostça yaklaşıp "bir daha yapma [isim]" dedim ve gülümsedim. Zaten epey samimi olduğum ve sevdiğim biriydi. Benim hakkında konuştular yaklaşık 3-4 gün boyunca, "nasıl aniden fırladı öyle?", "çok hızlı koştu", "ne kadar asilce davrandı" tarzı muhabbetler döndü. Bu benim epey hoşuma gitti tabii. Dün yine bana sataştı ve kafamı sıkıp aşağıya eydi, bende "yapma [isim]" şeklinde bir tepki verdim ve ellemedim. Muhtemelen önceden olanlardan ötürü gene herkes beni izlemeye başladı, arkadaşım bene bırakmamakta ısrarcı olunca hemen 2 bacağını tutup ayaklarını yerden kestim ve bedenini sırtıma dolayarak duvara çarptırdım ve bıraktım. Yine herkes bağırıp "ooo" tarzı bir tepki verdi, ayrıca arkadaşım bana onu nasıl o şekilde kaldırıp boyun kapanını nasıl kırdığımı öğretmemi istedi. Şuan herkes bana saygıyla yaklaşıyor, güzel bir dost çevrem vardı zaten ve artık daha az eziliyorum. Daha az çünkü beni eskiden çok ezen fena birisi verdi, ona hiç bulaşmıyorum çünkü benden güçlü. Son olanlardan sonra o da bana sataşmamaya başladı. Bu arada fiziksel güç olarak sınıfa göre gerçekten güçlüyüm, kol kaslarım epey kuvvetli. Şimdi tayin meselesine gelelim, şuan resmi olarak yeni okulumun öğrencisiyim ama resmiyet dışı olarak 10 gün daha eski okuluma devam ediyorum. Size sorum yeni okulumda nasıl davranmalıyım, hızlı yumruk atmayı falan öğrendim. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama aniden dövüş pozisyonuna geçebiliyorum. Amacım kimseyi dövmek değil, sadece bana kötü yanaşan kişiler olursa ders vermek istiyorum. En azından benim kendimi ezdirmeyeceğim konusunda bir fikirleri olsun diye. Bu arada memleketimde "keko" tarzı insanlar yok çünkü memleketim Balıkesir :D. Diyarbakır'da(şu an yaşadığım yer) işler öyle işlemiyor tabii, mitoz bölünme geçiriyorlar hemen. 9. sınıf öğrencisiyim ve lütfen "kavga" çözüm değil demeyin, bazı insanlar anlamıyor işte. Varsa anılarınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar, kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. Ben hayatım boyunca hep sessiz, sakin, durgun, pısırık biri oldum ve öyle yetiştirildim. Ahlak değerlerine çok önem verdiğim zamanlar oldu, tabii her zaman böyle değilim. Anlayacağınız resmi, belgesel ve saygılı bir hitabet yeteneğim var. Bu tarz ile pek konuşmuyorum ama yeni insanlarla böyle konuşarak onları etkiliyorum. Memleketim olan ile tayinimiz çıktı(3 yıllık bekleyişin sonunda, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam) ve ben nitelikli bir Anadolu lisesindeyim. Tayinimiz çıkmadan önce de nitelikli bir Anadolu lisesindeydim. Başlarda hep sessiz kalıp kendimi ezdirdim ve kişiliğimi öğrendiler. Son zamanlarda bana sataşan bir çocuğa karşılık verdim. Şakasına tokat atmıştı, ben de hızlıca zıplayıp sıraya bastım ve oradan yere atlayıp peşinden koşup yakaladım ve bir güzel duvara vurdum(yakaladığım çocuğu). Herkes bana bakıp "ooo" demeye başladı ve sınıfın dışına çıktılar(çünkü çocuk sınıfın dışına kaçmıştı). Ben çocuğun yüzüne baktım, sanki hayatı benim elimdeymiş ama bu kadar değersiz biri için elimi kana bulamam diyen bir mafya gibiydim aynı. Yüzündeki utancı sezdim ve onu bırakıp kolundan tutup kaldırdım ve samimice ve dostça yaklaşıp "bir daha yapma [isim]" dedim ve gülümsedim. Zaten epey samimi olduğum ve sevdiğim biriydi. Benim hakkında konuştular yaklaşık 3-4 gün boyunca, "nasıl aniden fırladı öyle?", "çok hızlı koştu", "ne kadar asilce davrandı" tarzı muhabbetler döndü. Bu benim epey hoşuma gitti tabii. Dün yine bana sataştı ve kafamı sıkıp aşağıya eydi, bende "yapma [isim]" şeklinde bir tepki verdim ve ellemedim. Muhtemelen önceden olanlardan ötürü gene herkes beni izlemeye başladı, arkadaşım bene bırakmamakta ısrarcı olunca hemen 2 bacağını tutup ayaklarını yerden kestim ve bedenini sırtıma dolayarak duvara çarptırdım ve bıraktım. Yine herkes bağırıp "ooo" tarzı bir tepki verdi, ayrıca arkadaşım bana onu nasıl o şekilde kaldırıp boyun kapanını nasıl kırdığımı öğretmemi istedi. Şu an herkes bana saygıyla yaklaşıyor, güzel bir dost çevrem vardı zaten ve artık daha az eziliyorum. Daha az çünkü beni eskiden çok ezen fena birisi verdi, ona hiç bulaşmıyorum çünkü benden güçlü. Son olanlardan sonra o da bana sataşmamaya başladı. Bu arada fiziksel güç olarak sınıfa göre gerçekten güçlüyüm, kol kaslarım epey kuvvetli. Şimdi tayin meselesine gelelim, şu an resmi olarak yeni okulumun öğrencisiyim ama resmiyet dışı olarak 10 gün daha eski okuluma devam ediyorum. Size sorum yeni okulumda nasıl davranmalıyım, hızlı yumruk atmayı falan öğrendim. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama aniden dövüş pozisyonuna geçebiliyorum. Amacım kimseyi dövmek değil, sadece bana kötü yanaşan kişiler olursa ders vermek istiyorum. En azından benim kendimi ezdirmeyeceğim konusunda bir fikirleri olsun diye. Bu arada memleketimde "keko" tarzı insanlar yok çünkü memleketim Balıkesir :D. Diyarbakır'da(şu an yaşadığım yer) işler öyle işlemiyor tabii, mitoz bölünme geçiriyorlar hemen. 9. sınıf öğrencisiyim ve lütfen "kavga" çözüm değil demeyin, bazı insanlar anlamıyor işte. Varsa anılarınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir yerde toplaşma varsa ve seninde ilgilendiğin bir konu hakkında konuşuyorlarsa o kişilerle rahat bir şekilde arkadaşlığını inşa edebilirsin. Olmadı yine bir selam ver, muhabbet et ve tanış.

Bir yerde toplaşma varsa ve seninde ilgilendiğin bir konu hakkında konuşuyorlarsa o kişilerle rahat bir şekilde arkadaşlığını inşa edebilirsin. Olmadı yine bir selam ver, muhabbet et ve tanış.
Katılıyorum. Bir gruba katılabilirsin. Herhangi bir kavgada gereğini yaparlar. Sadece çok cıvık davranmaman gerekiyor sana saygı göstersinler. Şuan bizim grup 11 kişi kalorifer peteğinin önünde takılıyoruz.

Katılıyorum. Bir gruba katılabilirsin. Herhangi bir kavgada gereğini yaparlar. Sadece çok cıvık davranmaman gerekiyor sana saygı göstersinler. Şuan bizim grup 11 kişi kalorifer peteğinin önünde takılıyoruz.
Teşekkürler, grubum olur umarım. Başlarda solo olacağım ama.

Kavga çıkar kaybetsen bile, yaşadığını ve olduğunu kanıtla.
Cehennem mi daha kötü hiçlik mi? Ama unutma her şeyini kaybettiğinde özgür olabilirsin.

Öncelikle selamlar, kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. Ben hayatım boyunca hep sessiz, sakin, durgun, pısırık biri oldum ve öyle yetiştirildim. Ahlak değerlerine çok önem verdiğim zamanlar oldu, tabii her zaman böyle değilim. Anlayacağınız resmi, belgesel ve saygılı bir hitabet yeteneğim var. Bu tarz ile pek konuşmuyorum ama yeni insanlarla böyle konuşarak onları etkiliyorum. Memleketim olan ile tayinimiz çıktı(3 yıllık bekleyişin sonunda, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam) ve ben nitelikli bir Anadolu lisesindeyim. Tayinimiz çıkmadan öncede nitelikli bir Anadolu lisesindeydim. Başlarda hep sessiz kalıp kendimi ezdirdim ve kişiliğimi öğrendiler. Son zamanlarda bana sataşan bir çocuğa karşılık verdim. Şakasına tokat atmıştı, ben de hızlıca zıplayıp sıraya bastım ve oradan yere atlayıp peşinden koşup yakaladım ve bir güzel duvara vurdum(yakaladığım çocuğu). Herkes bana bakıp "ooo" demeye başladı ve sınıfın dışına çıktılar(çünkü çocuk sınıfın dışına kaçmıştı). Ben çocuğun yüzüne baktım, sanki hayatı benim elimdeymiş ama bu kadar değersiz biri için elimi kana bulamam diyen bir mafya gibiydim aynı. Yüzündeki utancı sezdim ve onu bırakıp kolundan tutup kaldırdım ve samimice ve dostça yaklaşıp "bir daha yapma [isim]" dedim ve gülümsedim. Zaten epey samimi olduğum ve sevdiğim biriydi. Benim hakkında konuştular yaklaşık 3-4 gün boyunca, "nasıl aniden fırladı öyle?", "çok hızlı koştu", "ne kadar asilce davrandı" tarzı muhabbetler döndü. Bu benim epey hoşuma gitti tabii. Dün yine bana sataştı ve kafamı sıkıp aşağıya eydi, bende "yapma [isim]" şeklinde bir tepki verdim ve ellemedim. Muhtemelen önceden olanlardan ötürü gene herkes beni izlemeye başladı, arkadaşım bene bırakmamakta ısrarcı olunca hemen 2 bacağını tutup ayaklarını yerden kestim ve bedenini sırtıma dolayarak duvara çarptırdım ve bıraktım. Yine herkes bağırıp "ooo" tarzı bir tepki verdi, ayrıca arkadaşım bana onu nasıl o şekilde kaldırıp boyun kapanını nasıl kırdığımı öğretmemi istedi. Şuan herkes bana saygıyla yaklaşıyor, güzel bir dost çevrem vardı zaten ve artık daha az eziliyorum. Daha az çünkü beni eskiden çok ezen fena birisi verdi, ona hiç bulaşmıyorum çünkü benden güçlü. Son olanlardan sonra o da bana sataşmamaya başladı. Bu arada fiziksel güç olarak sınıfa göre gerçekten güçlüyüm, kol kaslarım epey kuvvetli. Şimdi tayin meselesine gelelim, şuan resmi olarak yeni okulumun öğrencisiyim ama resmiyet dışı olarak 10 gün daha eski okuluma devam ediyorum. Size sorum yeni okulumda nasıl davranmalıyım, hızlı yumruk atmayı falan öğrendim. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama aniden dövüş pozisyonuna geçebiliyorum. Amacım kimseyi dövmek değil, sadece bana kötü yanaşan kişiler olursa ders vermek istiyorum. En azından benim kendimi ezdirmeyeceğim konusunda bir fikirleri olsun diye. Bu arada memleketimde "keko" tarzı insanlar yok çünkü memleketim Balıkesir :D. Diyarbakır'da(şu an yaşadığım yer) işler öyle işlemiyor tabii, mitoz bölünme geçiriyorlar hemen. 9. sınıf öğrencisiyim ve lütfen "kavga" çözüm değil demeyin, bazı insanlar anlamıyor işte. Varsa anılarınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.
Kendini savunmayı öğrenmek istemen çok doğal. Ancak nitelikli bir okulda olmana rağmen hala nasıl çete algısı içerisinde olduğunu anlayamadım. Yaşın daha çok küçük kafan basmıyor olabilir ama ne olursa olsun kavgadan ve kavgayı destekleyen ortamlardan uzaklaşman senin yararına olur. 2-3 sağlam dost edin başka bir şeye ihtiyacın olmaz. Ayrıca yazdıklarından, hala az çok ne olduğunu anlayabiliyorum da neyse. Benden sana bir tavsiye, bir şeyi sırf havalı olduğu(öyle sandığın) için yapma.

9. sınıfta ne hiyerarşisi kurt musun sen? Alfa, beta şeylerine kafayı taktıysan zaten baştan söyleyeyim o hiyerarşinin tepesinde yer alanlar bir teknoloji forumuna gelip Wattpad hikayesi yazmazlar. Ne ise osundur.
Hayır, eğer hakkımı savunmaz isem beni eziyorlar.

Ayrıca dizi mi ne izliyorsan fazla etkisine kapılma. Farklı hobiler edin.
Hayır, tahmin ettiğiniz şekilde olan birisi değilim. Bahsettiğim şeyler arkadaş grubu idi. Hakkımı yedikleri için biliyorum acısını. İnsanlar kendinizi savunmadığını anlayınca hep bundan yararlanmaya çalışıyor.

Geri
Yukarı