Aileme kendimi nasıl kanıtlarım?

zillamami.mp4

Centipat
Katılım
13 Temmuz 2020
Mesajlar
219
Sürekli hiçbir şey olamayacaksın gibi söylemlere maruz kalıyorum kendimi nasıl kanıtlarım? Müziğe ve bilgisayara ilgim var, az cok biliyorum sqlmap gibi.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Mirl

Femtopat
Katılım
20 Ekim 2021
Mesajlar
1
Ailene veya herhangi birine kendini kanıtlamak zorunda değilsin. Kendin ol yeter. Kendin ol derken karakter ve kişilik gelişimine katkı sağlayacak, ilerde olmayı düşlediğin kişi olmanı sağlayacak, gerekli bilimsel ve kültürel yatırımları yaparak ilerlemelisin. İlerde çöp toplayıcı olacağım söylemi bile bir hedef, bir idealdir. Önemli olan sevdiğin işi ona değer katarak yapıyor olmak ve hoşlandığın, mutlu olduğun bir hayat yaşatmaktır. Bunun içinde bilgili, kültürlü, Erdemli bir insan olmak gerek. Ailenin sana karşı olan söylemlerine de kafayı takma. Bırak Onlar acınası ve cehalet kokan küçük dünyalarında yaşamaya devam etsinler. Bir düş kur ve tüm gücünle o düşün peşine düş.
 

tugoli

Kilopat
Katılım
29 Kasım 2016
Mesajlar
2.096
Çözümler
12
Yaşına bağlı olarak senden kendini kanıtlamanı istiyorlarsa hata yapıyorlar zaten.
25 yaşına gelmişsindir bir baltaya sap olamamışsındır anlarım ama 15-16 yaşındaki birinden beklenmesi gereken tek şey derslerine çalışması ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasıdır.
 
Yukarı