Sınıfta arkadaşsız kaldım

Dün biraz yorgundum ondan sanırım tekrar kısaca ve öz bir şeiklde özetliyim:

Sınıfımız 20 kişilik ve sınıftaki erkeklerin bir top oynayan kısmı var bir de sadece sohbet eden öyle sporlara yanaşmayan tarafı.
Mesela örnek veriyorum sınıfı erkek ve kızlarla 10 10 bölsek 5 erkek top oynuyorsa 5 erkek sohbet ediyor. Umarım anlaşılmıştır. Her neyse benim size anlatmak istediğim ise ben top oynamyı pek sevmiyorum ve o futbol oynayanlarla da pek takılmak istemiyorum çünkü sohbetleri yaptıkları falan güzel hareketler değil gelelim öbür sakin, sadee sohbet eden grubumuza o arkadşlarla ilk 2 senem uzaktan eğitim vs. iyiydi fakat 7. sınıfa geldiğimizde bana soğuk davranmaya başladılar ve beni bırakıp okulda, dışarıda gezmeye başladılar sonra nedenini sorduğumda sen bizim arkadaşımız aklını çeliyorsun onu bizden almaya çalışıyorsun vb. laflarla beni bildiğiniz yıkık bir duruma düşürdüler. Fakat ben öyle bir şey yapmaya yeltenmemiştim bile. Sınıfta kalan kişilerle arasında pek takılıcağım sohbetlerimizin uyuştuğu kişiler yok. Okulun kapanmasına var şurada 2 hafta fakat şu an 7. sınıfım ve önümde 1 yıl daha var. Yani anliyicağınız arkadaşsız kaldım ve de bu çocuklar beni her gördüklerinde aralarında konuşup beni kışkırtmaya devam ediyorlar bundan nasıl uzaklaşabilir ya da ne yapabilirim?

Lafı çok uzatmadan bitiriyim yoksa çok karışıyor umarım anlamışsınızdır.

Okul değiştirme şansınız var mı? Sizi dışlamaları için bir sebep var mı o grup içinden en yakın olduğunuzu düşündüğünüz kişiye durumu sormayı bir düşünebilirsiniz. Ya da en karakterlisi diyeceğiniz kimse ona sorup bir cevap almaya çalışın bence.

Küçük çocuksun. Buraya kayıt olmaman gerekirdi. Kendini anlatamamışsın bile.

Sana ne birader burası özgür bir yer isteyen konu açar isteyen istediğini yazar buna sen karışamazsın kendini anlatamamışsada dalga geçerek çocuğun kalbini kıramazsın buna hakkın yok sizin gibi insanlar yüzünden bu ülke gelişmiyor zaten yazık cidden utanıyorum sizin gibi insanlardan.

Bak canım kardeşim ben senin ne demek istediğini çok iyi anladım bende 8 ci sınfıtan geçtim çünkü benimde hiç arkadaşım yoktu 8inci sınıfta sen onları umursama eğer umursamazsan sende farkediceksin ki onlar seninle uğraşmıcaklar onlar ne yaparsa yapsın takma umursama eğer sana vurmaya çalışırlarsa veya küfür ederlerse git rehber hocasına söyle müdüre söyle ama kendini ezdirme onlara karşı.

Son düzenleme:
Sana ne birader burası özgür bir yer isteyen konu açar isteyen istediğini yazar buna sen karışamazsın kendini anlatamamışsada dalga geçerek çocuğun kalbini kıramazsın buna hakkın yok sizin gibi insanlar yüzünden bu ülke gelişmiyor zaten yazık cidden utanıyorum sizin gibi insanlardan.

Bak canım kardeşim ben senin ne demek istediğini çok iyi anladım bende 8 ci sınfıtan geçtim çünkü benim de hiç arkadaşım yoktu 8inci sınıfta sen onları umursama eğer umursamazsan sende fark edeceksin ki onlar seninle uğraşmayacaklar onlar ne yaparsa yapsın takma umursama eğer sana vurmaya çalışırlarsa veya küfür ederlerse git rehber hocasına söyle müdüre söyle ama kendini ezdirme onlara karşı.

Öyle bir şey yok. Burada yaş sınırı var. Gelen geçenin kayıt olup forumu hiç etmesine izin mi vereceğiz? Kendini savunurken biraz mantıklı savun bari küçük çocuk.

Öyle bir şey yok. Burada yaş sınırı var. Gelen geçenin kayıt olup forumu hiç etmesine izin mi vereceğiz? Kendini savunurken biraz mantıklı savun bari küçük çocuk.
Yaş küçük diyelim. Anlayamadın diye çocuğu küçük düşürmeye hakkın yok. Adana'da Ekrem Tok diye deli hastanesi var. İstersen oraya git.

Öncelikle herkese merhaba, ve iyi Sosyaller, konuyu anlatmak gerekirse ortaokuldayım (sınav senem değil ama yakın işte 1 sene var) ve erkekleri özetlersek 2 grup var. Futbol oynayanlar bir de bu arkadaşlar ve ben futbol oynamam pek yani. Onlar bana göre değil. O çocuklar ve bu çocuklar da benimle mesela 4-5 ay arkaştık sonra küstüler. Ve küsme sebepleri ise saçma sapan akıllarını çelmeymiş falan filan. Oysaki ben kimseyi istemeden kırmak bile istemem. Yani sohebti sarmasa yaptığı espri eğlendirmese de ben yanında olmaya çalışırım. Bu çocuklarla gene arkadaştık benimle küsenlerle sonra bugün şimdi bir 30 dk önce falan küszcez falan dediler, sakince tartıştım ve bunlar 2 kişi başları 5-6 kişiler ve köle gibiler. Bu 3 kişi falan bende bu 2'sinden daha üstün oluyorum. O konumda beni dinliyorlar. Ama ben tabii kimseye bir köülük yapmıyorum.

Neyse bu 2 tane kral gibi diyelim. Onlardan biriyle bağlama/gitar Duo'su yapıyoruz ve ondan bazılarına zaman ayıramıyoruz. Daha doğrusu onlar şarkı vb. söylemeye gelmiyor ve o 2 kraldan gitar çalan arkadaş beni çağırıp hoca çağırdı bahanesiyle gidelim diyor. Ben yapmayak falan desem de onların ve onun arasında o hesap verir diye gidiyorum. Çalıgımı çalıp alışrıtma yapıyorum. Ama onlarsa aradan 2 hafta geçiyor ve ben o gitar çalan çocuğun aklını çelmişim gibi anlatıyor. Bu saflarda (kendini akıllı zannedenler) inanıp beni suçlu görüyorlar ve benimle küsmek istemeyen arkadşalrımı bile küstürüyorlar. Yani 8. sınıf böyle geçemz ne yapacağım bilmiyorum. Hani üzgünüm ya. İstemsizce üzgün oluyorum. Çünkü otomatikman tek kalıyorum yani. Önerileriniz varsa sevinirim.

Eklemediysem de söyleyeyim; bana bu çocuklar da iyi şeyler yapmıyorlar. Hep kötülüğümü istiyor. Şu 2 kral diye adlandırdığım ve ifşamı falan çekiyorlar. Anlyicağınız tam çocuklar. Benim de onlara arada ters yanım gelip ya da bunalıp bir şeyler dediğim oluyor. Ama çok bile çekiyorum yani.

Günde 50 paragraf cözüyorum ama anlayamadım günlük 100 çözeceğim artık sağ olun hocam ders oldu bana da.

Şimdi bişey dicemde senin gibi dengesiz karekteri düşük biriyle hiç tartışıp canımı sıkamıcağım küçük çocuğun kalbini kırmak yerine adam gibi söyleyebilirsin ha diyosan ben adam gibi konuşmayı bilmiyorum o zaman asıl sen bu forumun içine giripte o bozuk karakterinle milleti aşağılamıyıcaksın buna hakkın yok.

Bak canım kardeşim ben senin ne demek istediğini çok iyi anladım bende 8 ci sınfıtan geçtim çünkü benim de hiç arkadaşım yoktu 8inci sınıfta sen onları umursama eğer umursamazsan sende fark edeceksin ki onlar seninle uğraşmayacaklar onlar ne yaparsa yapsın takma umursama eğer sana vurmaya çalışırlarsa veya küfür ederlerse git rehber hocasına söyle müdüre söyle ama kendini ezdirme onlara karşı.

Güçleri yetmez ve yüzüme hakaret edecek kadar yüzleri yok

Günde 50 paragraf cözüyorum ama anlayamadım günlük 100 çözeceğim artık sağ olun hocam ders oldu bana da.

Hocam hani dalga geçmek yerine ikinci yazdığımı okusanız.

Yaş sınırı var hocam daha kendini ifade edemeyen birinin böyle bir foruma kayıt olması ne kadar doğru bilemiyorum.

Dostum ne kralı neyden bahsediyorsun 1.50 13 yaşında bacak kadar çocuklarsınız yok 2 kral var diğerleri onu dinliyor 3 kişi var ben onlardan üstünüm falan nasıl bir hiyerarşi bu. Bu arada arkadaşsız kalmak o kadar kötü değil takma kimseye yalakalık yapma arkadaşsız kalmamak için.

Bu arada gerçekten bu nasıl bir konuşma tarzı hiç mi Türkçe dersi görmedin Suriyeliler daha iyi konuşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı