Sınıfta kaldıktan sonra açığa geçip mezun olunabilir mi?

sudenr

Yoctopat
Daha fazla  
Dershaneye gidiyorum ama bu sene sonunda mezun olur muyum sınavları gecersem? Çalışacağım bol bol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışarak yapamayacağımız binlerce hatta yüz binlerce şey sayılabilir diyorum. Örnek olarak mesela çalışarak ışınlanma yeteneğine sahip olamayız.

Hocam gereksiz konuyu dağıtmayalım sonra ceza yiyoruz arkadaşın sorusunu cevapladığımıza göre devam edebiliriz.

Açıktan mezun olamamak için çok büyük bir çaba sarf etmen lazım, korona dönemedinden beri sınavlar Online oluyor. Telegram gruplarında cevapları paylaşılıyor, akrabalarımdan arayıp benim yerime girer misin diye soran bile var. Açıkçası soruyu yapamadın mı telefondan arat geç sistem bunu yapmana izin veriyor zaten, durum böyle iken açık Lise'ye geçip diploma almanın değeri nedir bilemedim. Tabii geçtiysen ayrı ben TEOG sınavından sonra 10 puanla Anadolu lisesini kaçırdığım için düşük puanlı bir meslek lisesine girmiştim. Lise 10'da artık ortamın varoşluğuna dayanamayıp açığa geçiş yaptım, yani çok pişmanlığım yok okuduğum meslek lisesinin diplomasıyla AÖL diploması aynı şeye denk gelecekti büyük ihtimal. Ama Anadolu lisesinde okuyorsan ve geçiş yapmadıysan 1 sene daha denemeni tavsiye ederim. Eğer benim gibi bir durumdaysan geçiş yapman daha mantıklı, ben zamanımı işe girerek harcadım az çok birikim yaptım. Eğer disiplinliysen mezun olmayı düşünme kendine program oluştur ve üniversite için hazırlan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı