Sınıfta kalmak için kaç dersten kalmak gerekir?

IMG_20230601_205045.jpg

Bu duruma göre sınıfı geçiyorum.

Lise eğitimi süresince 3 zayıfı olan öğrenciler sorumlu olarak sınıfı geçerken, 3 dersten fazla dersin zayıf olması durumunda sınıfta kalıyor. Alt sınıflar da dahil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar da yine sınıf tekrarı ediyor
Bu dediğinizi geçerli olması için genel ortalama 50'nin aşağısında olunca değil miydi?

@Nizel G attığınız güvenilir bir kaynak mı?

Herhangi bir 4 dersten kalırsan sınıfta kalıyorsun ama 1 ve 2'nin ortalaması ile kalman gerekiyor.

Hocam yanlış bilgi veriyorsunuz.
Hocam @Nizel G'in attığı pdf'e göre sınıfı geçmem lazım değil mi?

Eki Görüntüle 1802767
Bu duruma göre sınıfı geçiyorum.

Bu dediğinizi geçerli olması için genel ortalama 50'nin aşağısında olunca değil miydi?

@Nizel G attığınız güvenilir bir kaynak mı?

Hocam @Nizel G'in attığı PDF'e göre sınıfı geçmem lazım değil mi?

Hocam genel ortalamanız 50 üstü olduğu için isterseniz 100 tane dersten kalın gene geçiyorsunuz edebiyattan kalırsanız sorumluluk o kadar.

İnşallah söyledikleriniz doğrudur, maalesef sonuç göremeden içim rahat olmuyor.

Hocam nasıl gösterelim sonuç her kişinin ağzından farklı bir şey çıkıyor hangisi doğru hangisi yanlış bilinmiyor ama ben geçen sene rahat 1 hafta araştırdım genel ortalamanız 50 üstüyse doğrudan sınıfı geçiyorsunuz.

Hocam nasıl gösterelim sonuç her kişinin ağzından farklı bir şey çıkıyor hangisi doğru hangisi yanlış bilinmiyor ama ben geçen sene rahat 1 hafta araştırdım genel ortalamanız 50 üstüyse doğrudan sınıfı geçiyorsunuz.
Sonuç derken 2 hafta sonra karnemde "ortalama ile geçti" yazması görünce rahatlayacam.

Bu dönem 5 dersten kaldım (3 ders kesin, 4 ve 5 kesin değil, en kötü ihtimali öğrenmek için fazla yazdım).
Baraj ders olan edebiyatı geçtim.

Genel ortalamam büyük ihtimalle sözlüler girilince 50'yi geçecektir.

Ayrıca geçen sene de 2 dersten kalmıştım, birisi edebiyat olduğu için sorumluluğuna girip geçtim.

Kısacası kaç dersten kalınırsa sınıfta kalınır?
En güncel bilgiyi verirseniz daha iyi olur. Her yerde farklı bilgiler var.

Açıkçası ders saatine göre değişir genel olarak bölümünüz ne ise onda ders saati fazla olur ama matematik ders saatleri genelde fazla oluyor bunlardan geçmeniz veya geçemiyor iseniz sınavlardan 30 falan almayı bakın ana derslerden geçerseniz ve ortalamanız 50 üzeri ise sınıfı geçersiniz.

Lise eğitimi süresince 3 zayıfı olan öğrenciler sorumlu olarak sınıfı geçerken, 3 dersten fazla dersin zayıf olması durumunda sınıfta kalıyor. Alt sınıflar da dahil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar da yine sınıf tekrarı ediyor
Herhangi bir 4 dersten kalırsan sınıfta kalıyorsun ama 1 ve 2'nin ortalaması ile kalman gerekiyor.

Hocam yanlış bilgi veriyorsunuz.
Bildiklerinizi moderasyon ile de paylaşmanızı rica ediyorum.

Bakınız: 50 ortalama ile sorumlu geçer miyim?

Bakalım kim doğruyu biliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı