9. sınıfta 3 dersten kalmak

Brktkts

Decapat
Merhaba abilerim ablalarım 9.sınıf öğrencisiyim. Ve Matematik, kimya ve coğrafya derslerinden 40 gibi bir puan getirerek, bu derslerden kaldım. Fakat dönem sonu ortalamam 68 idi. Bu sene eğer bu dersleri düzeltemesem 10.sınıf a sorumlu olarak mı geçeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Henry of Skalitz

Centipat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Hayır bildiğim kadarıyla sorumlu geçmek sadece Türk Dili Ve Edebiyatı dersi için. VE kafanıza fazla takmayın genelde 9. sınıf böyledir.

Furkiipman

Hectopat
Yer
Sahil
Hayır, sorumlu geçmezsin sadece Edebiyat'ta ve bölüm derslerinizden kalırsanız. Anadolu musunuz?

Son düzenleme:

Alitasbasi67

Centipat
Edebiyattan kalırsanız sorumlu geçersiniz, meslek lisesi öğrencisi iseniz 10.sınıftan itibaren yeni baraj dersleri oluşur, onlardan kalırsanız sorumlu geçersiniz yani bölüm dersleri deniyor ona, benim 9.sınıfta 10 tane 1im vardı, zor düzeltmiştim :D

KS
B

Brktkts

Decapat
Hayır, sorumlu geçmezsin, sadece Edebiyat'ta ve bölüm derslerinizden kalırsanız. Anadolu musunuz?
Edebiyattan kalırsanız sorumlu geçersiniz, meslek lisesi öğrencisi iseniz 10.sınıftan itibaren yeni baraj dersleri oluşur, onlardan kalırsanız sorumlu geçersiniz yani bölüm dersleri deniyor ona, benim 9.sınıfta 10 tane 1im vardı, zor düzeltmiştim :D
Anadolu lisesi öğrencisiyim valla çok korktum coğrafyayı nerdeyse düzsltme ihtimalim yok hoca sözlü notlarıma 10 ve G girmiş halbuki performans ödevimi vermeme rağmen içime öküz oturmuştu 😀

Serqius

Picopat
Yer
Rizembul
Anadolu lisesi öğrencisiyim valla çok korktum coğrafyayı nerdeyse düzsltme ihtimalim yok hoca sözlü notlarıma 10 ve G girmiş halbuki performans ödevimi vermeme rağmen içime öküz oturmuştu 😀
Anafolu lisesinde 3 zayıf gayet iyi aslında. Ben 9 zayıfla okulu geçtim :D

brm333

Hectopat
Yer
İZMİR KARŞIYAKA
Merhaba abilerim ablalarım 9.sınıf öğrencisiyim. Ve Matematik, kimya ve coğrafya derslerinden 40 gibi bir puan getirerek, bu derslerden kaldım. Fakat dönem sonu ortalamam 68 idi. Bu sene eğer bu dersleri düzeltemesem 10.sınıf a sorumlu olarak mı geçeceğim?
Dil anlatımdan kalmadığın sürece sorumlu geçmessin 10 ve 11 de kapatırsın coğrafya ve kimya nedirki ezber dersi 11de zorlaşacaklar 9 10 kolay.

Vavien.

Terapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Ağırlıklı ortalaman 50'yi geçiyorsa tek önemli olan şey baraj ders. O da anadolu lisesinde edebiyat/dil ve anlatım (adı her neyse) dersidir. Baraj dersin 50'yi geçiyorsa ortalama ile geçersin. Geçmiyorsa sorumlu olarak geçersin. Ağırlıklı ortalaman da 50 altında ise yine 3 dersten kalmak şartı ile sorumlu olarak geçersin. O derslerden sorumlu olursun. Böyle bir şey pek yaşanmadığı için sende de olacağını sanmam. Canını sıkma. Çalışır, düzeltirsin.

Yeni konular

Yukarı