Sınıfta kalmaktan nasıl kurtulunur?

Olmuyorsa yapacak bir şey yok. Sonuçta herkes okusaydı ne ekmek yapan fırıncı kalırdı nede araba tamircisi. Tabii fark şu ki araba tamircisi olursan iyi para da kazanırsın ama iyi bir yere gelmiş adamın kaç k lık arabasını tamir edersin.

Notlarım çok düşük, sınıfta kalmak istemiyorum. Ne yapabilirim? (ders çalışamıyorum.)

Mesleğe geç kanka en iyisi benim arkadaş öyle yapacak ailem izin verse bende geçmek isterimde haftada 1-2 gün okula gidiyorsun diğer günler çalışıyorsun berberlik örnek vereyim aylık 3bin mi ne veriyorlar sınavlardada yardımcı oluyorlarmış.

Gerçekten sadece ders dinleyip 30-40 alırsınız. Derste yaramazlık yapmazsanız da zaten hocalar 50'ye tamamlar. Niye gözünüzde bu kadar büyütyorsunuz bilmiyorum.

Bugün matematikten 5 aldım. (yazım hatası değil evet bildiğimiz 05 aldım) ben de aynısını düşünüyorum.
Ben de 0 almistim ama hoca acıyıp 5 verdi. 10. sinifim. Zaten okulla ilgili bi gelecegim yok. Okulda kalmak dunyanin sonu degil kanka. Cevrenden utaniyorsan utanmana gerek yok cunku sinifi gecmek eskisi kadar kolay degil. Ders calisip da yapmıyorsan ailenden dayak yemezsin.

Olmuyorsa yapacak bir şey yok. Sonuçta herkes okusaydı ne ekmek yapan fırıncı kalırdı ne de araba tamircisi. Tabii fark şu ki araba tamircisi olursan iyi para da kazanırsın ama iyi bir yere gelmiş adamın kaç klık arabasını tamir edersin.

Çoğu* meslekte okuyanında pek kazandığını düşünmüyorum dostum tanıdığım çok kişi var doktor 20bin maaş alıyor Clio'ya biniyor tamirci tanıdığım var 520i ye biniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı