Sınıfta nasıl kalınır?

picopato

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar biri bana sınıfta kalma sistemini bilimsel olarak kanıtlı yani çevreden duyarak değil müdürden hocalardan vb. kişilerden duyduklarını anlatabilir mi sınıfta nasıl kalınır acaba.

Dönem sonu notun 50'nin altında olursa kalırsın. Bununla beraber yanlış hatırlamıyorsam 6 dersten kalırsan direkt sınıfta kalmış oluyorsun zaten. Devamsızlık ise özürsüz 10 gün, özürlü 10 gün olmak üzere 20 günün üstüne çıkarsan sınıfta kalırsın.

AÇIKLAMA: Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili hükümlerine göre yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçmektedirler.

Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür.

yılsonu ortalaması 50'nin altında olan ve 3 dersten zayıfı olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak.

Orta okulda 20 gün devamsızlık yaparsan, lisede 10 gün devamsızlık yaparsan okulda kalırsın. Okulda kalmak için ortalamanın 50'nin altında olması gerekir. Ayrı olarak da disiplin cezası olarak okulda kalabilirsin.

AÇIKLAMA: Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili hükümlerine göre yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçmektedirler.

Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür.

yılsonu ortalaması 50'nin altında olan ve 3 dersten zayıfı olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak.
şimdi benim ortalamam diyelim 60 3 dersten zayıfım varsa kalırmıyım

Arkadaşlar biri bana sınıfta kalma sistemini bilimsel olarak kanıtlı yani çevreden duyarak değil müdürden hocalardan vb. kişilerden duyduklarını anlatabilir mi sınıfta nasıl kalınır acaba.

Sene sonu eğer devamsızlığı varsa ya da notun 50'nin altındaysa okulun kuruluna üye hocalar toplanıp seni geçirip geçirmemeyi oylama yaparak kararlaştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı