Sınıftaki yabancı uyruklu çocukla alay ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınıfa Afganistan'dan gelen bir öğrenci geldi. Çocuk atılgan girişken hep soru soruyor bir şeyler öğrenmek istiyor. Sınıfımdaki bazı kişiler bu çocukla alay ediyor yüzüne karşı. Tamam ne yalan söyleyeyim bende biraz yaptım ama çocuğun yüzüne karşı değil. Yani derste bir ara çocuğu üzgün olarak gördüm üzüldüm yani.
Tüh ya. Keşke yapmasalar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç gün önce suriyeliler yüzde 60 engelli olan bir Türk gencini darp edip ayakkabı öptürdüler. Bunlara her şey müstahaktır. Birkaç yıl önce olsa bende üzülürdüm ama artık üzülmüyorum. Bu iş çığırından çıktı. Öğrencileri tebrik ediyorum.

Evet gördüm o videoyu. Bilmiyorum üzülmem galiba saçma bu tür olayları gördükten sonra. Fazla merhamet vatana ihanettir.

Sınıfa Afganistan'dan gelen bir öğrenci geldi. Çocuk atılgan girişken hep soru soruyor bir şeyler öğrenmek istiyor. Sınıfımdaki bazı kişiler bu çocukla alay ediyor yüzüne karşı. Tamam ne yalan söyleyeyim bende biraz yaptım ama çocuğun yüzüne karşı değil. Yani derste bir ara çocuğu üzgün olarak gördüm üzüldüm yani.

Hiç üzülmedim onlara her şey müstahak. 😉

O tür atılgan ve girişken öğrencilerle ırkı ve milliyeti önemsiz olmakla beraber hep alay edilir bir noktada. En kötü ihtimalle farklı muamele gösterilebiliyor. Çocuğun üzgün olmasıyla sizin de üzülebilmeniz iyi bir şey. Biraz empati yapmak gerekir. Irk tartışmasıdır siyasettir vs. bunlar okula hele hele de öğrenciler arasına girmemesi gerekir. Kökeni fark etmeksizin o da erişkin olmayan bir çocuk/öğrenci. Irka ilişkin tartışmalar ve iddialar erişkin olduğu zaman o kişiyle konuşulur.

@Lopy fazla merhamet, vatana ihanettir kardeşim. Bu vatanı onlarla beraber kazanmadık, bu vatanı kendimiz kazandık. Onları istememek, ırkçılıksa ırkçılık. Bununla gurur duyuyorum. Bu vatan kolay kazanılmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı