Sınıftakiler ile arkadaş edinmek

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar sosyalleşmek istiyorum. Konuşma problemine sahibim fakat konuyu bununla meşgul etmek istemiyorum. Sosyal fakat konuşamayan birisiyim, bununla mücadele edip en azından derdimi anlatacak seviyeye geleceğim 1-2 ay içinde. Bu süreci boş verdik ve ben en azından zorlansam da konuşabilen. Sohbet edebilen birisi oldum diyelim. Sınıfta arkadaşlarım var. 30 kişi var sınıfta ve 20'si arkadaşım. Geri kalanlarda işte kızlar. Kızlarla konuşmak istiyorum. Arkadaş, kanka olmak istiyorum. En azından arkadaş olarak takılmak, gezmek, lise hayatını yaşamak istiyorum en içtenlikle. Bunu nasıl yapacağım? Yani kızın storysine cevap vermek yanlış olur, her erkek yapar bunu ama yazmak istediğim bir kız erkeklerle pek takılmıyor. En fazla 2 erkek arkadaşı var, o da benim arkadaşlarım. Sorun olmaz -bu bahsettiğim kız ile arkadaş ötesi düşünüyorum ama o da bana bakarsa orta tipli birisiyim- yani nasıl konuşacağım bilmiyorum.

Daha önce bir erkekle bile az konuştuğum için normal bu bana göre. Yani asıl sorum, ilk konuşma nasıl olmalı? Aynı ortamda duruyoruz, gülüyoruz ama onunla özel olarak veya grup içinde ona bir şey demedim -zamanla olacak konuşmada iyileşip öz güven tavan olunca :D - ne olmalı? Nasıl başlamalıyım arkadaş edinmeye? (10. sınıfım.)

Giyimine ve saç kesimine biraz dikkat edersen birçok şeyin değiştiğini görüceksin dostum. Ayrıca biraz sohbet kurduktan sonra içinde bir his varsa söyle gitsin giden zaman geri gelmiyor.

Aynı ortamda konuşurken onunla sohbet etmeye çalış abartma tabii ama ilgi göstermekte zarar yok. Önemli nokta sana geri dönüşü nasıl eğer karşı bir ilgi varsa bunu zaten anlarsın. Konuşurken kendinden başka biri gibi davranmana gerek yok. Arkadaş sevgili vs sakın bu konular için üzme kendini bu yaşlarda insan daha duygusal olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı