Sınır dışı edilecek mültecilere ne oldu?

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Hatırlar mısınız bilmem, pandemiden birkaç ay önceydi. Ne sebeple hatırlamıyorum, mültecileri Avrupa'ya yolluyoruz sınırı açacağız falan dediler. Birkaç gün haberlerde ellerinde valizleriyle falan sınıra doğru yürüyen binlerce mülteci gösterildi. Sonra pandemi çıktı sınırlar kapatıldı falan. O mültecilere ne oldu? Türkiye ile Yunanistan arasında bir yerlerde kalmış olamazlar ya😃
Görsel, haber falan bulursam eklerim.

Suriyelilere falan bakılması için destek parası gibi bir şey veriliyor diye biliyorum, bu durumda böyle bir şey pek gerçekçi gelmedi, Suriye'ye geri denilse daha mantıklı gelebilirdi. Bilgim yok bu arada konuyla alaklalı.

Suriyelilere falan bakılması için destek parası gibi bir şey veriliyor diye biliyorum, bu durumda böyle bir şey pek gerçekçi gelmedi, Suriye'ye geri denilse daha mantıklı gelebilirdi.
Olayı hatırlıyor musunuz? Ben o zamana ait haber bulamadım neredeyse 3 sene oluyor.

Hatırlar mısınız bilmem, pandemiden birkaç ay önceydi. Ne sebeple hatırlamıyorum, mültecileri Avrupa'ya yolluyoruz sınırı açacağız falan dediler.
Avrupa krizi çıkmıştı o dönem. Sınır operasyonlarından dolayıydı galiba. Türkiye "bak yollarız mültecileri" dedi Avrupa takmadı sonradan sınırları açtı ve sanırsam mültecileri gerçekten yolladı. Sonradan Avrupa, daha ılımlı yaklaşmaya başladı.

Avrupa krizi çıkmıştı o dönem. Sınır operasyonlarından dolayıydı galiba. Türkiye "bak yollarız mültecileri" dedi Avrupa takmadı sonradan sınırları açtı ve sanırsam mültecileri gerçekten yolladı. Sonradan Avrupa, daha ılımlı yaklaşmaya başladı.
Daha sonra hiç haber konusu olmadı.

Geri
Yukarı