Sinirlerime Hakim Olamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

B0BiaSS

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar çok sinirli bir insanım. Mesela bir oyun oynarken öldüğümde direkt olarak celallenip odamdaki en ucuz şeyi duvara fırlatmak istiyorum, bağırıp çağırıyorum. Bir tek oyun konusunda değil, her konuda... Bir anda içimde bir şey ayağa kalkıyor ve öfkeleniyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim?

Bu şekilde ancak kendine zarar verirsin. İnan kırmak ile bir şey elde edemezsin. Kaybetmeyi kabullenmen lazım. Hayat boyunca böyle gitmez. Ben çok sinirli bir insanım. Ama sinirlensem bile sesimin çıkmadığı durumlar oluyor. Mecbur susuyorum. Bundan 10 sene sonra patronuna sinirlenince ne yapacaksın ? Ailene bakman gerekir iken çıkıp gidemezsin. Mecburen olayı tatlıya bağlamaya çalışacaksın. Haklı veya haksız olman bazı şeyleri değiştirmez. İnan sinirli olmak ile kazanmazsın. Akıl ile hareket et. Sabırlı ol. Büyüklerine danış. Bunun gibi şeyleri çevren sana söylemiştir. Eğer kontrol edemediğini düşünüyor isen doktora gitmende fayda var. Belki hemen çözülecek bir sorundur. Geçmiş olsun. Sinirli bir insan olduğum için seni anlıyorum. Ama sakin olmakta fayda var.

Fotoğrafındaki hayvana bakabilirsin mesela. Yada spora başla.
Onu ne zaman görsem gülerim :D.

Bu sinir sorunu bende de mevcut. Son zamanlarda aile içi tartışmalarda sinirimi ya duvardan çıkartıyorum, yada yere tepik atıyorum sinirim azda olsa geçiyor. Bu sorun için bir psikiyatriye başvuracağım yakında. Bence sizde başvurun hocam.

Ben de başvurabilirim. Geçen arkadaşla bir yandan Skype'da konuşurken bir yandan oyun oynuyorduk. Rakip beni öldürünce mouse'ı alıp duvara fırlattım. Ne yapacağım acaba...:ROFL:

Ben de başvurabilirim. Geçen arkadaşla bir yandan Skype'da konuşurken bir yandan oyun oynuyorduk. Rakip beni öldürünce mouse'ı alıp duvara fırlattım. Ne yapacağım acaba...:ROFL:
Ben, Antalya'ya geldiğimden beri Skype'da konuşarak oyun oynayamadım. Çünkü buradaki alt yapı köydeki alt yapıdan beter...
Mouse'a yazık olmuş, biraz da eşyalara vurma, duvara vur :). Ben öyle yapıyorum, zararı para olarak değil acı olarak geliyor ama olsun :D.

Ben özellikle elektronikte çok sinirleniyorum. Devrede ufak bir hata olsun ben bulamayım o hatayı çıldırıyorum. Bir keresinde hatayı bulamadım hava çok sıcaktı bunalmıştım sinirden havyanın sıcak yerinden tutup masaya çarpmıştm. Sonra elim yanınca 2 hafta lehim yapamadım. Çok pişman oldum yaptığıma. Yani diyeceğim o ki bir şeyi kaybetmeden kıymetini anlayamazsın.

Bende de kulaklık takıntısı var. 22 tane kırdım. Rekora doğru ilerliyorum:D Pahalı bir şey alsam kıramam ama orası ayrı konu:)

Sağ el bileğimde sıkıntı var. Duvara vuramam. Boks'a falan mı başlasam.

22 tane kulaklık tanesine 10 TL desen 220 TL lik zararınız var daha kaç para harcayacaksınız. (n)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı