Millet sanıyor ki Amerika'ya gidip alıp dönmek daha ucuz "Yok daha neler". Uçak biletini 2 ay sonraya bile alsam daha pahalıya denk geliyor. Hocam millet Orkun Işıtmak denen YouTuber'ı izleyip gerçek sanıyor. Ancak ABD'den tanıdığız varsa oda pasaportuna telefon almamış ise sizie kırmayıp getirirse kârlı.

Hocam siz şuan milyonlarca (yaklaşık 400-500 M) kişiye hakaret ediyorsunuz.. Kullanan adam her türlü ios'ta da yapar.
Hakaret yok ki ortada. Kapalı kaynak yazılımın neresiyle oynayacaksın ki? İstisna kaideyi bozmaz, iPhone kullanıcıları maalesef bu kafada. Mazide kalan olaylardan dolayı hem Androidi suçlar hemde iOS'tan hızlısı yok gibi söylemlerde bulunurlar her ortamda. Bende Apple ve iOS seviyorum çünkü servisi kaliteli, uzun yıllar güncelleme alıyor, yazılımı ile Android kıyasla bir adım önde ancak bu eskiden 4-5 adımdı ve adı çıkacağına canı çıksın derler ya özellikle ülkemiz de 1000-800 liralik Android telefonla iPhone 6S ve 6 karşılaştırılması yapılır gibi umarım anlatabilmişimdir.

Hakaret yok ki ortada. Kapalı kaynak yazılımın neresiyle oynayacaksın ki? İstisna kaideyi bozmaz, iPhone kullanıcıları maalesef bu kafada. Mazide kalan olaylardan dolayı hem Androidi suçlar hemde iOS'tan hızlısı yok gibi söylemlerde bulunurlar her ortamda. Bende Apple ve iOS seviyorum çünkü servisi kaliteli, uzun yıllar güncelleme alıyor, yazılımı ile Android kıyasla bir adım önde ancak bu eskiden 4-5 adımdı ve adı çıkacağına canı çıksın derler ya özellikle ülkemiz de 1000-800 liralik Android telefonla iPhone 6S ve 6 karşılaştırılması yapılır gibi umarım anlatabilmişimdir.

Lafın gelişi o ama şuan piyasada iPhone 7yi geçtim 6s den bile hızlı cihaz yok, ios çok daha önde ayrıca 3-4K lık telefona apk vb. Program veya oyun indirmiyeceğim için fark kalmıyor.
Açık yazılım diye de aynı şekilde kimse oynamaz.

Lafın gelişi o ama şuan piyasada iPhone 7yi geçtim 6s den bile hızlı cihaz yok, ios çok daha önde ayrıca 3-4K lık telefona apk vb. Program veya oyun indirmiyeceğim için fark kalmıyor.
Açık yazılım diye de aynı şekilde kimse oynamaz.
Root yetkisini verip cihaza yararlı root gerektiren yazılımlar yüklendiğinde pil performansını arttırabilirsin en basit örnek. Madem sınırsız bütçe iPhone 7 al geç. Ben kişisel olarak seçimimi şuan Android olarak yaptım çünkü ekran kasa oranı %70 altında bir cihaz kullanmak istemiyorum.

Ben Note7 kullanırken felan yine yapmam mantıksız(bana göre) firmazlar zaten sana en güzel şekilde veriyor. Tabi kişisel bir tercih.
Root yetkisini verip cihaza yararlı root gerektiren yazılımlar yüklendiğinde pil performansını arttırabilirsin en basit örnek. Madem sınırsız bütçe iPhone 7 al geç. Ben kişisel olarak seçimimi şuan Android olarak yaptım çünkü ekran kasa oranı %70 altında bir cihaz kullanmak istemiyorum.
Bide bu ayarlardan sonra garanti dışı kalma vb. Olabilir mi?

Ben Note7 kullanırken felan yine yapmam mantıksız(bana göre) firmazlar zaten sana en güzel şekilde veriyor. Tabi kişisel bir tercih.

Bide bu ayarlardan sonra garanti dışı kalma vb. Olabilir mi?
Maalesef, üreticiler sorumluluk kabul etmiyor bunun için Knox benzeri önlemler alıyorlar. Ben bunu anlamıyorum mesela ben özgür olamayacaksam niye açık kaynak kodlu sistem kullanayım.

İşte bende senin gibi düşünüyorum. Elle değiştirmeyecek isem neden android alayim değil mi?
Maalesef, üreticiler sorumluluk kabul etmiyor bunun için Knox benzeri önlemler alıyorlar. Ben bunu anlamıyorum mesela ben özgür olamayacaksam niye açık kaynak kodlu sistem kullanayım.

Eğer üst segment bir telefon alacaksan bu durumla karşılaşıyorsunuz. Bu yüzden ios almak daha mantıklı (bu durumda) kapalı kaynak hem, hem de daha optimize.

İşte bende senin gibi düşünüyorum. Elle değiştirmeyecek isem neden android alayim değil mi?
Ben ithalat cihaz aldım. Garanti önemli değil benim için. Türkiye'de garanti sadece pazarlama stratejisi bence (Apple hariç tutarım). Yurtdışından da telefon alıp kullandım zamanında. Hemen rootladım cihazımı OC bile yapilabilir aslında merak etmiyor değilim fakat denemeyeceğim.

Merhaba arkadaşlar sizden bütçe sıkıntısı olmadan telefon önerisi isteyeceğim. Öncelikle şu an Note 7 yenilenmiş kullanıyorum, para iadesi isteyeceğim. Ondan önce iPhone 6 kullanıyordum. Şu an aklımda iPhone 7 Plus 128 GB veya Google Pixel XL var. Ayrıca LG V20 de sağlam telefon bence. Bilemiyorum direkt iOS alsam kasma derdi yok, yavaşlama derdi yok, 2. el fiyatı çok düşmüyor, sabit. Bunları düşününce iPhone7 Plus bir adım önde gibi, sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bazıları Android özgürlüktür diyor ama ben 4K verdiğim cihaza zaten APK indirmem. Uygulamaları ücretli alıyorum zaten bunu da hesaba katarak yazacaklarınızı (önerilerinizi ve sebebini) merakla bekliyorum. Şimdiden çok sağ olun :) :)
kardeşim ne kadar şanslısın benim t50 bugün rahmetli oldu yenisini alacak para bulamıyorum sen sınırsız bütçeyle telefon arıyorsun ne güzel :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı