Sinovac vs BioNTech

Saçma konuşan sensin virüsün mutasyona uğraması aşının hücresel korumasını engellemiyor hala koruyor yoğun bakıma düşmekten kurtarıyor üstelik yoğun bakımdakilerin büyük oranı aşı olmayanlar devlet mecbur mu sizi yoğun bakıma yatırmaya çözümü olan bir şey için git aşını ol sanki para vereceksin o yoğun bakıma gerçekten ihtiyacı olan biri yatamayacak keyfi aşı olmayan kişiler yüzünden bu kadar fikirsiz olmayın.

Okuyup anlamanda problem var galiba yazdıklarımı anlayana kadar okumanı tavsiye ediyorum.

Okuyup anlamanda problem var galiba yazdıklarımı anlayana kadar okumanı tavsiye ediyorum.

Herkese yetecek aşı var mı demişsin herkese yetecek aşı olmasa dışarıda sağlıkcılar aşı vurmak için gezmez ben aşı olmama rağmen sağlıkçı iş yerime geldi aşı olmak ister misin diye turist olayınıda bile bile tatile gidenler COVID bitmiş gibi hunharca plajlara akın edenler düşünsün.

Etkisi olmasa bile bünyem kuvvetli ihtiyaç hissetmiyorum. Ve de her kaynak doğru değil.
mRNA, 1990'dan beri var olan bir teknoloji, kaynaklar aşağıda.

mRNA aşılar diğer bazı viral hastalıklar için de kullanılmıştır. Şayet, uzun vadede bir yan etki ortaya çıksaydı raporlanmaz mıydı bu? Ki zaten ilk aşılamadan bu yana 7 ay geçti. Ayrıca, Covid-19'un uzun vadede etkileri bilinirken, bünyene nasıl güvenebilirsin? Nice sağlıklı insanlar bu virüse yenik düştü.

mRNA, 1990'dan beri var olan bir teknoloji, kaynaklar aşağıda.

mRNA aşılar diğer bazı viral hastalıklar için de kullanılmıştır. Şayet, uzun vadede bir yan etki ortaya çıksaydı raporlanmaz mıydı bu? Ki zaten ilk aşılamadan bu yana 7 ay geçti. Ayrıca, Covid-19'un uzun vadede etkileri bilinirken, bünyene nasıl güvenebilirsin? Nice sağlıklı insanlar bu virüse yenik düştü.
Olabilir aşıya ihtiyaç duymuyorum genede tartışmaya kapalı.

2023 yılında aşı mı çıkacak, yoksa aşının etkileri mi olacak? Tam anlamadım.

Aşıların etkisi ve güvenirliği konusundaki kesin sonuçların tespitinden bahsediliyor. Yani sizin güvenmediğiniz Biontech yada daha çok güvendiğiniz Sinovac da dahil tüm aşıların bilinen etki oranı veya yan etkisi olarak %100 sonuç yok. Daha araştırılması gereken bazı durumlar var. Örneğin, gelişmesi ve mücadelesi uzun süren bir hastalık olan kanser türlerine sahip insanlara olan etkisini tam bilemiyoruz. Belki de bazı tümörlerin daha hızlı büyümesine neden olacak. Çok ihtimal var. Biz de şu an aslında deneme sürecinin bir parçasıyız. Şu an bazı alerjileri olmayan veya kronik rahatsızlığı olmayan insanlar için güvenli gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı