Sinüzit hastalığı

die

Hectopat
Makaleler
1
Belki de başka kimsede bu tipten görmediğim sinüzit problemim artık günlük yaşantımın içine etmiş durumda. Yaklaşık 10 yıldır çekiyorum ilk başlarda bu kadar şiddetli değildi. Fakat yıllar geçtikçe çekilmez bir hal almaya başladı.
Duşa girdiğimde sebepsiz yere 20'ye yakın defa hapşuruyorum. En şiddetli akıntı bunda oluyor. Fakat sadece kafamı yıkadığımda bu durum oluşmuyor. Yazın 30 derece sıcaklıkta bile yine sıcak su ile abdest aldığımda 1-2 adet hapşurukla tekrardan tetikleniyor. Bir kafe ortamındayken, araba sürerken, yatağımda yatarken, uykuya dalma süreçlerimde aniden gelen 1 hapşuruk ile önündeki 2-3 saat boyunca su ile aynı akışkanlık derecesinde olan mukus burnumu, genzimi ve şansa bağlı olarak kulağımı kapatıyor. Burnum çok büyük, ondan olduğunu tahmin ediyorum. Onun dışında söylediğim gibi üşüme gibi durumlarda tetiklenmeyen bu illet yazın ortasında beni ölmüşten beter ediyor. Konuşamıyorum, doğru düzgün nefes alıp veremiyorum, sesim iğrenç bir hale geliyor. Sizden önerilere ihtiyacım var.. Daha önce bu konuda operasyon yaşamış bireyler varsa tavsiyelerini dinlemek isterim. Akıntı kendi kendine duruyor, baş ağrısına falan dönüşmüyor. Ek olarak sanırım şu sebepten burun sinirleri ile göz yaşı sinirleri aynı yerde olduğu için gözlerimde de çok akıntı oluşturuyor.

Geri
Yukarı