Sinyal güçlendirici kapsama mesafesi ne kadardır?

Weed0

Centipat
Daha fazla  
Laptopumda Ethernet kablosunu hareket ettiği zaman sürekli internet kesiliyor, artık bu durum aşırı fazla canımı sıkmaya başladı. Bu yüzden menzil arttırıcı, sinyal güçlendirici almayı düşünüyorum. Menzil arttırıcı ne kadar mesafeyi kapsıyor? Modem 2 kat aşağıda ya da bu Ethernet kablosunu nasıl halledebiliriz? 3 kez kesip tekrar taktırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo değil de laptopun girişinde bir sıkıntı olabilir, menzil arttırıcı içerisinde yazar kaç metre olduğu.

Laptopumda Ethernet kablosunu hareket ettiği zaman sürekli internet kesiliyor, artık bu durum aşırı fazla canımı sıkmaya başladı. Bu yüzden menzil arttırıcı, sinyal güçlendirici almayı düşünüyorum. Menzil arttırıcı ne kadar mesafeyi kapsıyor? Modem 2 kat aşağıda ya da bu Ethernet kablosunu nasıl halledebiliriz? 3 kez kesip tekrar taktırdım.

Öncelikle 3 kez kablo yaptırdıysanız ve sorun devam ediyorsa ya bilgisayarınızın ethernet portunda ya da modem tarafındaki ethernet portunda bir sorun olma ihtimali daha yüksek. Ya da kabloyu çok sık takıp söküyorsunuz ve bunu yaparken kablo ucuna veya laptop ethernet portuna zarar vermiş olabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelirsek menzil genişleticiler de modemlere benzer bir kapsama alanı sunar. Ancak dışında anten olanların, içinde anten olanlardan bir tık avantajlı olabileceğini söyleyebiliriz. Aynı şekilde anten sayısı daha fazla olanların da biraz daha geniş bir alana internet yayması beklenir.

Öncelikle menzil genişleticiyi modeminizden interneti düzgün alacağı bir yere konumlandırmanız gerekiyor ki o da interneti daha da yükseltip yayabilsin. Ama standart bir modemin yayabildiğinden öteye sinyal ulaştırmasını beklemeyin.

Modeminiz 2 kat aşağıdaysa ve 1 alt katta modemden kablosuz sinyalin çok düşük olmamak kaydıyla sağlıklı alınabildiği bir nokta varsa MG'yi oraya yerleştirirseniz o da internetinizi o noktadan sonra yayar. Bulunduğunuz kata kadar yüksek bir hızla yayabilmesi ise duvar sayısına göre zor olabilir.

Eğer kablosuz çözüm istiyorsanız belki de hem bir alt kata hem de sizin bulunduğunuz kata birer menzil genişletici almanız sorunu çözebilir (mesh olarak çalışabilen MG lerden almanız iyi olur bu durumda).

Bütçenizi de yazarsanız cihaz tavsiye edebiliriz. Ya da bilmiyorum forum kuralları gereği tavsiye için yeni bir konu mu açmanız gerekiyor emin değilim..

Öncelikle 3 kez kablo yaptırdıysanız ve sorun devam ediyorsa ya bilgisayarınızın Ethernet portunda ya da modem tarafındaki Ethernet portunda bir sorun olma ihtimali daha yüksek. Ya da kabloyu çok sık takıp söküyorsunuz ve bunu yaparken kablo ucuna veya laptop Ethernet portuna zarar vermiş olabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelirsek menzil genişleticiler de modemlere benzer bir kapsama alanı sunar. Ancak dışında anten olanların, içinde anten olanlardan bir tık avantajlı olabileceğini söyleyebiliriz. Aynı şekilde anten sayısı daha fazla olanların da biraz daha geniş bir alana internet yayması beklenir.

Öncelikle menzil genişleticiyi modeminizden interneti düzgün alacağı bir yere konumlandırmanız gerekiyor ki o da interneti daha da yükseltip yayabilsin. Ama standart bir modemin yayabildiğinden öteye sinyal ulaştırmasını beklemeyin.

Modeminiz 2 kat aşağıdaysa ve 1 alt katta modemden kablosuz sinyalin çok düşük olmamak kaydıyla sağlıklı alınabildiği bir nokta varsa Mg'yi oraya yerleştirirseniz o da internetinizi o noktadan sonra yayar. Bulunduğunuz kata kadar yüksek bir hızla yayabilmesi ise duvar sayısına göre zor olabilir.

Eğer kablosuz çözüm istiyorsanız belki de hem bir alt kata hem de sizin bulunduğunuz kata birer menzil genişletici almanız sorunu çözebilir (mesh olarak çalışabilen mglerden almanız iyi olur bu durumda).

Bütçenizi de yazarsanız cihaz tavsiye edebiliriz. Ya da bilmiyorum forum kuralları gereği tavsiye için yeni bir konu mu açmanız gerekiyor emin değilim.

Maksimum 1 k

yükselticiyi koyduğun yer ile pc arasında duvar kapı vs. varsa sinyal kafadan düşüyor. 1k fiyatlara da ekstrem bir ürün beklemeyin derim.

mesela bende xiaomi ac1200 var. salonda duruyor. pc ye veya telefonuma uzaklığı 5 metre filandır.

odanın kapısını kapatınca sinyal dalgalanmaya başlıyor :)

Geri
Yukarı