Sinyal güçlendirmek için Router önerisi

kori

Kilopat
Daha fazla  
2 gün önce Uydunet'e geçtim. Modemin yakınından tam performans alırken, odama gittiğimde internet çok yavaşlıyor. Ben de müşteri hizmetlerini aradım ve router almamızı tavsiye ettiler. Ancak router hakkında bir kaç sorum var.
1) Routerı modemin yanına mı kurmam gerek yoksa odama mı?
2) Odama kurarsam sinyalda değişiklik olur mu?
Ayrıca 100 TL civarı bir router önerirseniz sevinirim.

Dark WRT-300 802.11n WiFi 300Mbit 4 Port Ethernet Kablosuz Fiyatı

Gayet güzel bir ürün tavsiye ederim.
7-8 aydır hiç bir sorun çıkarmadı.
Routerınızı modemle odanız arasında uygun bir yere(hol, vs.) yerleştirin ki modemden gelen sinyali ne kadar iyi alırsa sizede o kadar iyi yansıtacaktır. Router'ı odanıza kurarsanız pek fazla bi verim artışı olmayacaktır.

Dark WRT-300 802.11n WiFi 300Mbit 4 Port Ethernet Kablosuz Fiyatı

Gayet güzel bir ürün tavsiye ederim.
7-8 aydır hiç bir sorun çıkarmadı.
Routerınızı modemle odanız arasında uygun bir yere(hol, vs.) yerleştirin ki modemden gelen sinyali ne kadar iyi alırsa sizede o kadar iyi yansıtacaktır. Router'ı odanıza kurarsanız pek fazla bi verim artışı olmayacaktır.
Modemle önerdiğiniz router arasına bir kablo bağlamama gere yok değil mi? Sadece prize takıp odaya yakın bir yere kurmam yeterli mi?

Evet kablosuz olarak "Repeater"modunda kullanacaksınız.
4 mod var zaten arayüzü oldukça basit.
Modemden kablosuz alıp tekrardan kablosuz veya aynı anda kablolu olarak dağıtabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı