Siparişini verdiğim ürünü kur farkından dolayı iptal etmeli miyim?

EmreAero

Kilopat
Merhaba dostlar, bugün Hepsiburada üzerinden telefon siparişi ettim. Telefon için 5 bin TL tuttu. Malum akşam üzeri döviz kurlarındaki sert düşüş sonrası ürünlerin fiyatı düşer mi diye kafamda soru işareti oluştu. Sizce ne yapmalıyım. Siparişi iptal edip bu hafta içi piyasanın seyrini mi takip edeyim. Fikirlerinizi, düşüncelerinizi esirgemeyin. Çok büyük ikilemde kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama indirimlerin gelmesi için piyasaların istikrarını koruması lazım. O yüzden en az 1-2 ay zamanı var diye tahmin ediyorum düşmeye devam ederse tabii.

Kur dalgalanması piyasadaki fiyatları etkilemez. Zaten kurlar kısa süre sonra eski haline dönecek büyük ihtimalle. İptal etme muhtemelen fiyatı değişmez ya da artar.

Ben de bilgisayar fiyatlarına indirim bekliyorum. Bakalım hayırlısı.

Fiyatların hemen düşeceğini düşünmüyorum. Hangi model telefonu almıştınız?
Samsung m52 kargo dahil 5010 tl. Mecbur aldım fiyatlar iyice uçacak endişesi ile.
Ben olsam iptal etmezdim. 14 gün iade hakkınız var. Ürün geldiğinde kutusunu, hiçbir yerini açmadan birkaç gün bekletin. Duruma göre açıp kullanırsınız veya iade edersiniz.
Bi ihtimal tabi. Yani bu dediğiniz öneriyi dikkate alacağım galiba. Kutuyu hiç bi şekilde açmazsam sorun olmuyor dediğiniz gibi.

Kur düşse de fiyatlar anlık etkilenmez. O zaman fiyat sürekli değişirdi. Bu da kararsızlık yaratırdı. Bu da çok saçma olurdu. Bence hepsiburada, apple gibi sabit kur belirliyor. O fiyatın altına düşmeden de güncellenmez. Dolar 7-8 olmadan fiyatlar güncellenmez. Öyle 80-90 kuruşluk düşüşler ile fiyatlar değişmez.

İptal etme dolar sürekli artıyor zam gelebilir. O fiyata da alamayabilirsin. İptal etme.

Kasım indirimlerinde kur 10-11 iken en fazla 4500'e düşmüş. indirim olsa bile fazla bir şey olmaz, siparişinizi iptal etmeyin.
1640038692403.png

Geri
Yukarı