Sırf RTX'li Minecraft için NVIDIA RTX kart almaya değer mi?

O kadar güzel sisteminiz var ki bakakaldım, gerek marka gerek modelleri ile, neyse konuya dönelim :D.
Eğer bütçeniz varsa elinizdekini satıp fazla para vermeden alabilirsiniz, gerek var mı derseniz sırf Minecraft için bence gerekmez.

Alinmaz tabi ki orjinal minecraft'ın ne sıkıntısı var.
Zaten oyunu daha iyi görüntü ile oynamak için değil oyunu akıcı bir şekilde çalıştırması için ekran kartı alınır görüşündeyim. Daha iyi görüntü yarışı bence 2010 yılından sonra çıkan oyunlarda gereksiz bir şey, 2 yansima görseniz ne olur görmeseniz ne olur.

Hocam RTX'e geçecekseniz bence en az 2070 Super'e geçin. Ama şu da 1080P monitörünüz var. Tek oyun için de değer mi sorusu, kişisel.

Kısaca değmez diye düşünüyorum. Tabii, karar sizin.

Shaderpack'ler şuanki RTX'li Minecraft'a 1000 basar. Chunklar düşük ve DLSS ile oynadığın için çözünürlük gözlerimi acıtıyor. Gerçi bunun bir sebebi de 27 inç 1080p monitörüm olabilir ama gene de geçmeye değmez. Java'da güzel bir Shaderpack ile daha mutlu olursun emin ol. En azından RTX için Texture Pack aramazsın.

Merhaba arkadaşlar. Benim elimde hem Minecraft Java Edition hesabı (bir diğer deyişle Premium hesap) hem de Microsoft hesabımda Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock Edition) var. 4 gün önce yani 8 Aralık 2020'de yayınlanan Minecraft Bedrock Edition 1.16.200 güncellemesiyle birlikte Minecraft Bedrock Edition, Windows 10 üzerinde resmi olarak Ray Tracing desteğine kavuştu. Lakin bunu kullanabilmek için RTX 2060 veya üstü bir NVIDIA ekran kartı gerekiyor (çünkü Ray Tracing desteği sadece RTX 2060 ve üstü kartlarda var) ve bende maalesef GTX 1660 Super ekran kartı var.

Sizce sırf RTX'li Minecraft için NVIDIA RTX kart almaya değer mi?

Sistem özelliklerim şu şekilde;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX
  • Bellek kiti: ADATA XPG Spectrix D60G 2x8GB DDR4 3000MHz CL16
  • Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super Gaming X
  • İşlemci soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB
  • SSD 1: Kingston A2000 1TB
  • SSD 2: Kingston UV400 240GB
  • SSD 3: Samsung 850 EVO 120GB
  • Kasa: Corsair 275R Airflow
  • Güç kaynağı: Cooler Master MWE White 700W 80+
1660 Super'de Ray tracing açılıyor. Sadece performans biraz daha kötü olabilir. Nvidia GTX 1660 , 1660 Ti ,1080 gibi kartlara yazılımsal ray tracing desteği getirdi. Super var dedim ama 1660 ve 1660 Ti'da var diye dedim kontrol etmenizde fayda var.

RTX 2060 ile RTX açınca FPS'in düştüğünü söylüyordu çoğu kişi, tabii 3060 gibi kartları bekliycekseniz, paranızı dolar veya euro yapmanızı tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar. Benim elimde hem Minecraft Java Edition hesabı (bir diğer deyişle Premium hesap) hem de Microsoft hesabımda Minecraft Windows 10 Edition (Bedrock Edition) var. 4 gün önce yani 8 Aralık 2020'de yayınlanan Minecraft Bedrock Edition 1.16.200 güncellemesiyle birlikte Minecraft Bedrock Edition, Windows 10 üzerinde resmi olarak Ray Tracing desteğine kavuştu. Lakin bunu kullanabilmek için RTX 2060 veya üstü bir NVIDIA ekran kartı gerekiyor (çünkü Ray Tracing desteği sadece RTX 2060 ve üstü kartlarda var) ve bende maalesef GTX 1660 Super ekran kartı var.

Sizce sırf RTX'li Minecraft için NVIDIA RTX kart almaya değer mi?

Sistem özelliklerim şu şekilde;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX
  • Bellek kiti: ADATA XPG Spectrix D60G 2x8GB DDR4 3000MHz CL16
  • Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super Gaming X
  • İşlemci soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB
  • SSD 1: Kingston A2000 1TB
  • SSD 2: Kingston UV400 240GB
  • SSD 3: Samsung 850 EVO 120GB
  • Kasa: Corsair 275R Airflow
  • Güç kaynağı: Cooler Master MWE White 700W 80+
Nvıdıva yeni eski ekran kartlarına rtx getirdi sadece minecraft için rahat rahat oynarsın oyununu

Yeni konular

Geri
Yukarı