Sırf satın aldınız diye bir ürünü önermeyin

Hocam maalesef ki herkes önerdiği ürünü alıp deneyimleyemiyor. Kağıt üstünde olan özelliklerden ve inceleme sitelerinden okudukları ile öneri yapıyor. Maalesef başka seçenek kalmıyor. Isınma ve malzeme kalitesi gibi etmenleri kullanmadan anlayamayız. Kullanmak içinde bütçe lazım.

Sizin bahsettiğiniz arkadaşlar biraz fanboy gibi ama suçsuz olanlarda var.

Hocam maalesef ki herkes önerdiği ürünü alıp deneyimleyemiyor. Kağıt üstünde olan özelliklerden ve inceleme sitelerinden okudukları ile öneri yapıyor. Maalesef başka seçenek kalmıyor. Isınma ve malzeme kalitesi gibi etmenleri kullanmadan anlayamayız. Kullanmak içinde bütçe lazım.

Sizin bahsettiğiniz arkadaşlar biraz fanboy gibi ama suçsuz olanlarda var.

Isınma ve genel performans gibi durumlar için boşuna inceleme kanalları yok, malzeme kalitesi gibi durumlar için kendim gidip mağazadan inceliyorum mesela. Bu cihazlar az para değil, haliyle dümdüz "aa bunun özellikleri daha üstün bunu önereyim" gibi şeyler yapılmamalı. Öyle olsa herkes Excalibur tercih eder zaten.

malzeme kalitesi gibi durumlar için kendim gidip mağazadan inceliyorum mesela.
Sizi kastetmedim hocam. Her konuyla alakalı dedim. Çoğunlukla bu arkadaşlar monitör ve ekipman bölümlerinde yanlış bilgilendirme yapıyorlar.

Isınma ve genel performans gibi durumlar için boşuna inceleme kanalları yok.
Maalesef çoğu inceleme kanalları sponsorluk üzerine inceliyor. Oralarda da objektiflik söz konusu değil hocam. İsim vererek başıma derde sokmak istemem.

Technopat gibi birkaç dürüst inceleme kanalları mevcut fakat bazı ürünlerin inceleme videoları yok. Yani tüm verilere birkaç kanaldan da erişmek mümkün olmuyor.

Sizi kastetmedim hocam. Her konuyla alakalı dedim. Çoğunlukla bu arkadaşlar monitör ve ekipman bölümlerinde yanlış bilgilendirme yapıyorlar.

Maalesef çoğu inceleme kanalları sponsorluk üzerine inceliyor. Oralarda da objektiflik söz konusu değil hocam. İsim vererek başıma derde sokmak istemem.

Technopat gibi birkaç dürüst inceleme kanalları mevcut fakat bazı ürünlerin inceleme videoları yok. Yani tüm verilere birkaç kanaldan da erişmek mümkün olmuyor.

Üstüme alınmadım zaten, sadece yapılabildiğini belirttim. İnceleme konusunda Türk içerik üreticilerine güvenilmez zaten, Technopat gibi nadir kanal anca var.

Onlarca yabanci benchmark kanallari var sadece turk kaynaklara bakmaminizi oneririm

Zaten çoğu ekipman incelemelerinde yabancı kaynaklardan yararlanıyorum. Maalesef bu kadar detaylı incelemeyi yapan çok az Türk kanal var.
Haklisiniz coguda sponsorlu urunleri yada ozellikle tanitilmasi icin gonderilen reklam amaci gudulen iceriklerden olusuyor bu konuda yabancilar biraz daha ozgun ve durust gibiler

Ben açıkçası hp fanboyu değilim zaten onu profil fotoğrafımdan da anlamışsındır :D. Benim asıl derdim 6 7 yıl önce babasının aldığı 5. Nesil mobil i5 işlemcili, gt820M li bilgisayarla oyun oynamaya çalışıp "Abi HP çok ısınıyor ya berbat marka" diyenlerle. Sen ısınma sorunu yaşamış olabilirsin anlıyorum bu sadece sana denk gelmiş olabilir dediğin gibi her üretim bandı kusursuz değildir. Ya da sana soğutma platformu berbat olan modellerden biri gelmiştir. Her markara buna benzer ürünler maalesef çıkıyor. Ancak ne hikmetse bazı insanlarda da bir hp düşmanlığı olduğunu düşünüyorum. Nerde bir laptop konusu görsem altında en az 2 3 kişi hp ye laf atıyor "eve doğalgaz bağlatmaya gerek kalmaz ehu ehu". Ancak senin insanları fanboy olarak nitelendirmen açıkçası saçma. Normalde yorumunla ilgilenmezdim ama ekstra olarak yazdığını beğenmeyenlere fanboy yapıştırmasını yapman beni tilt etti. Bu benden olmayan yaşamasın felsefesi gibi. Bu dili bırakmalısınız.

Bazı hp serilerinde ısınma var ben kabul ediyorum bu durumu. Ancak yeni çıkardıkları cihazlar victus olsun. OMEN olsun berbat, önerilmeyecek seriler de değil.

Bir de ekleyeyim burda kimse en iyi ürünü önermek zorunda değil. Herkes kendi deneyimlerinden yola çıkarak istediğiniz ürüne yakın cihazlar atıyor. Sizin de başka kullanıcılara "Abi testlerine bak attığım cihaz çu cihazı tokatlıyor önermeyi bırakın" demeni de yanlış buluyorum. Sanki ben karar veriyormulum gibi ne önericeğime karışıyorsunuz. Bırakın onu konu sahibi yapsın. Siz cihazınızı önerin. Daha kötü cihaz önerene de testleri iletin. Bundan sonra size düşen bir olay yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı