Şirket güvenliği için yazılım önerisi

osrt91

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ortak dosya alanı kullanmak istiyoruz. Toplam 4 bilgisayar ve cep telefonu ile iletişim de kurmak istiyoruz. Bu arada bu yazılımın kişisel ve iş yerinde ki sitelerin parolalarını saklamasını istiyoruz.

Bu rehberde de gösterildiği gibi Reaktif korumayı iyi sağlayan antivirüsler sizin işinize yarayabilir. McAfee gibi AV'ler reaktif korumada proaktif korumaya göre daha iyidirler. Bunun için Antivirüs testleri gibi sonuçlara bakarak veriler sonucu karar verebilirsiniz.

Aslında amacım tüm bilgisayarlardan dosyalarımıza erişmek ama bazı bilgisayarlara erişim yasaklama. Bu arada şifrelerimizi de saklamak istiyorum. acaba ikisini bir arada yapan uygulama mevcut mu diye yazmak istedim.

@faruk212 @AKINCILAR

Ben bunun için kiralamış olduğum Windows Server 2022'yi kullanıyorum.
Ortak diskimiz var ve her yerden erişim mevcut.
Bu diske güvenli bağlantı sağlamak için sadece elimde ki özel şifrelenmiş Open VPN'e sahip kullanıcılar erişebiliyor.

Ben bunun için kiralamış olduğum Windows Server 2022'yi kullanıyorum.
Ortak diskimiz var ve her yerden erişim mevcut.
Bu diske güvenli bağlantı sağlamak için sadece elimde ki özel şifrelenmiş Open VPN'e sahip kullanıcılar erişebiliyor.
Bu çok gelişmiş bir firma sanırım. Biraz daha basitleştirilmiş bir şey kullanabilir miyiz?

Dediğim gibi Google Drive veya OneDrive kullanabilirsiniz.
Ticari yazılım çalıştırıyorum üzerinde.

Biz imalat yapıyoruz, ama çok kurumsal bir firma değiliz, atölye gibi kara düzen giden bir iş. 3 bilgisayarımız mevcut. 1 bilgisayar aktif muhasebe kullanıyor. Şimdi biz dia diye bir yazılım ile anlaştık. Yine de bazı dosyalarımız program dışında kalacaktır. Onlar kendi bulut sistemini kullanıyorlar. Bizde kendi arşivimizi paylaşımlı kullanmak istiyoruz. Ama 2 bilgisayar görmesi gerekirken imalatta ki bilgisayar sadece bazı dosyaları görmesini istiyoruz gibi bir ayar mevcut mu acaba o programlarda.

@osrt91 ben haftaya opak yazılıma geçeceğim. Biz de küçük işletmeyiz zaten.

Bu bilgisayarlar sabit mi yoksa uzaktan da mı görecek dosyaları?

Şimdi şu şekilde iş yerinde 2 bilgisayar sabit 1 tanesi ile yönetim yapılıyor. Bir tanesi ile etiket çıkarılıyor. Bu sistem ile Online bağlantı yapılınca ben boşa çıkacağım. Online dışarıdan bağlanabileceğim. Müşteriler aradığı zaman WhatsApp business ve IP telefon ile görüşme sağlayabileceğim. İş yerinde olduğum zaman da ortak dosyalarımızı ortak göreceğiz. Sizin yazılımda çok güzel bizim yazılımda hep muhasebe hem de b2b sistemi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı