Şirket için kurumsal e-posta nasıl alınır?

Alan adı satın alabildiğiniz ve mail adresi sayısı, depolama miktarı gibi seçenek seçenek fiyatlandırması olan yerler var. Uzun süre önce bu tip bir şey yapmıştık ama hangi site hiç hatırlamıyorum. Ama alan adı almanız şart xyzsigorta.com abcsigorta.net gibi. Sonrasında size iletilen bilgiler ile Outlook benzeri programlar kullanarak maillerinizi bilgisayarınızda kurabiliyorsunuz. Ya da çoğu sitenin kendi içerisinde mail arayüzleri oluyor login yapıp her yerden girebildiğiniz.

Merhaba
Web sitesi veya domain yok kendim yeniden oluşturacağım. Şirketler artık her personelden kurumsal bir mail istiyor bu zamana kadar Hotmail olarak devam etmiştik.

Merhaba.

Sigorta üzerine bir şirketimiz var, kurumsal uzantılı e-posta almam gerekiyor. Nereden yapabilirim?

Domain ve SMTP sunucusu kiralamanız lazım. Daha sonra SMTP panelinden örnek veriyorum [email protected] (umarım birine ait böyle bir mail yoktur). Sonra Outlook gibi bir posta yazılımına SMTP sunucusu ayarla gibi bir seçenek olur ona tıklayıp SMTP hostunuzun size vereceği IP adresi ve şifre gibi şeyler olur onları gireceksiniz.

Bunun gibi ETBİS'e kayıtlı firmalara güvenebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre paketler var. Mail ile de ulaşarak detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Çoğunun zaten bir masaüstü programını aratmayan web arayüzleri oluyor her şeyi kolayca yapabildiğiniz.

1706797694795.png

Ben genelde bu tür internet hizmetlerinde bu kayda güvenirim. Tekrar kontrol ederim sahte bir kayıt görseli mi diye. Sonuçta hizmet sürdürülebilirliği, data çalınması vs gibi sorunlarla karşılaşmamış olursunuz.

Merhaba
Web sitesi veya domain yok kendim yeniden oluşturacağım. Şirketler artık her personelden kurumsal bir mail istiyor bu zamana kadar Hotmail olarak devam etmiştik.

O nasıl iş hocam? Şirket sizden kurumsal mail talep etmez siz şirketten istersiniz. Eğer "şirketiniz" için diyorsanız domain satın almanız lazım.

Hosting iyidir kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı