Şirket PCR testini kaç doz aşıdan sonra zorunlu kılamaz?

Siz o zaman önce bir göz muayesine gidin de doktorunuz size sorunun ne olup olamayacağını söylesin sonra ona göre karar verin. Belki farkında olmadığınız bir göz probleminiz vardır. COVID aşılarının yaygın yan etkileri arasında göz yanması gibi bir etki girilmemiş. Sadece jhonson & jhonson aşışından sonra çok nadir bulanık görme etkisi görülmüş o da sonraki birkaç gün içinde ortadan kaybolmuş. Türkiye'de bu aşı kullanılmıyor.

Doktor musun? Başka bir etken olup olmadığını nereden biliyorsun? Bayağı emin konuşuyorsun da.
Göz doktoruna zaten daha önce randevu alıp yakın zamanda gittim hiçbir şeyim yok. Bu durum aşıdan hemen sonra oldu. Başka bir etken göremiyorum.
Siz o zaman önce bir göz muayesine gidin de doktorunuz size sorunun ne olup olamayacağını söylesin sonra ona göre karar verin. Belki farkında olmadığınız bir göz probleminiz vardır. COVID aşılarının yaygın yan etkileri arasında göz yanması gibi bir etki girilmemiş. Sadece jhonson & jhonson aşışından sonra çok nadir bulanık görme etkisi görülmüş o da sonraki birkaç gün içinde ortadan kaybolmuş. Türkiye'de bu aşı kullanılmıyor.
Randev alsam 30 gün sonrasına verir... O yüzden maalesef ama yarın şehir hastanesinin acil bölümüne gideceğim.
Hemen aşıyı suçlamayın.
112'yi arayıp sordum aşında sonra komplikasyonlar olabilir acile başvur dedi. Yani olabilirmiş...

Göz doktoruna zaten daha önce randevu alıp yakın zamanda gittim hiçbir şeyim yok. Bu durum aşıdan hemen sonra oldu. Başka bir etken göremiyorum.

Randev alsam 30 gün sonrasına verir... O yüzden maalesef ama yarın şehir hastanesinin acil bölümüne gideceğim.

Evet maalesef şu anda özel hastaneler hariç randevu almak çok zor. Siz yine de gidebildiğinize gidin çünkü aşı haricinde bir sorun varsa da erken teşhis tedavisini kolaylaştırır. Bu arada ilk 2 doz aşı için farklı markaların önerildiğini hiç görmedim. Çünkü Pfizer ve Sinovac farklı türde aşılar. O durum ancak 2 doz aşının üzerinden 3-6 ay gibi bir süre geçtiğinde farklı türde bir aşı yaptırmak için öneriliyor. Tabii ki biz doktor değiliz en iyi bilgiyi doktorunuz verecektir. Tavsiyem doktorunuz dışındaki insanların söylediklerine göre hareket etmemeniz. Sosyal medyada falan hayatında bir kez olsun bırakın tıp alanında çalışmış olmayı, biyoloji dersi bile almamış insanlar aşılar hakkında yorum yapıyor. Her işi uzmanına bırakmanın mantıklı olacağını düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı