Gönüllü askerlerin zorunlu görev süreli kaç yıl?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Kendi kişisel gelişimim ve biraz da vatani sevgimden dolayı istiyorum, Görev sürem bitince ise iş dünyasına atılmayı planlıyorum.

Sat, Ökk, Jöh, Pöh bu birimlerin zorunlu görev süresi kaç yıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse disipslin için o zorlukları çekemez. Varsa hevesiniz, mücadele ederim askerlik benlik dersiniz tamam. Ama orada kimseyi disiplin öğren diye çağırıp evine yollamıyorlar, amaçları da bu değil. Normal askerlik değil bu er veya onbaşı, yüzbaşı, astsubay değil pöh ve sat komandosundan bahsediyorsun. Orada çekeceğin zorluklar iradenin disipline karşı göstereceği zorluklar değil.

Kimse disipslin için o zorlukları çekemez. Varsa hevesiniz, mücadele ederim askerlik benlik dersiniz tamam. Ama orada kimseyi disiplin öğren diye çağırıp evine yollamıyorlar, amaçları da bu değil. Normal askerlik değil bu er veya onbaşı, yüzbaşı, astsubay değil pöh ve sat komandosundan bahsediyorsun. Orada çekeceğin zorluklar iradenin disipline karşı göstereceği zorluklar değil.
Katılıyorum.

Askerliği yapa bilirim o konuda kendime güveniyorum, Örnek veriyorum XXX birimine katıldığınız zaman minimum/zorunlu en az görev yılı var onu öğrenmek istiyorum.

Ben sizin tam tersi şeklinde düşünüyorum, Denemeden bilemem en kötü denerim tecrübe olur.

* Not : "Orada çekeceğin zorluklar iradenin disipline karşı göstereceği zorluklar değil." ummadığım bir şeyi bulma ihtimalimde var tabi ki, Ama en kötüsü psikolojik olarak güçlene bilirim diye umuyorum.

Peki hocam bu kişisel gelişim konusunu biraz açar mısınız? Tam anlayamadım da.
Kişisel gelişim işte, Kişiden kişiye değişiyor başarı, para, kişiden kişiye değişir, Yani özünde maksimum potansiyelini ortaya çıkarmaktır.

Ben ne için istiyorum ? İleride askeri teknoloji alanında çalışmalar yapmak istiyorum ve haliyle askerinin psikolojisini anlamam gerekli, Ve ileride U.S.A polislik ya da askerlik yapmak istiyorum önden bir hazırlık olmasını istediğim için. (Teknoloji ve strateji farkları olduğunu düşünüyorum.)

Not : Ben böyle düşünüyorum arkadaşlar belki yanlıştır belki doğrudur bilemem ama bu fikre sıcak bakıyorum.

Özel birliklere girebilmen için subaylık veya astsubaylık okuman lazım ilk başta.
Jöh ve sözleşmeli askerlik için sanırım öyle bir şart koşulmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı