Sıskalıktan kurtulmak için antrenman ve beslenme önerisi

Futbol takımında oynuyorum. U14'üz. U16'lar izinli olduğu için bizden birilerini seçeceklerdi. Neredeyse 30 kişiden 25 kişi seçildi bir ben bir de benden sıskalar seçilmedi. Sıska dediğim de, kısa ve çelimsiz anlamında. Seçilen kişilerde benden pek uzun değil ama 10-5 cm falan vardır. Nasıl genişlerim? Omuzlar genişleyebilir mi 2 ya da 1 aya. Ne yapmalıyım, ne yemeliyim, hangi sporu yapmalıyım? Barfiks ve 5 kg dambılım var.

Her gün nizami barfiks çekerek arka omuz bölgesini, şınavda açısına göre göğüs ya da triseps kaslarını plank hareketini yaparak karın, omuz, göğüs bölgelerini çalıştırabilirsin.

Dumbell ile back press hareketini de yapabilirsin.

Beslenme için ne onerirsin yumurta her sabah yerim bundan sonra akşam nesquikde yiyiceğim.

Her gün nizami barfiks çekerek arka omuz bölgesini, şınavda açısına göre göğüs ya da triseps kaslarını plank hareketini yaparak karın, omuz, göğüs bölgelerini çalıştırabilirsin.

Dumbell ile back press hareketini de yapabilirsin.
Beslenme için ne onerirsin yumurta her sabah yerim bundan sonra akşam nesquikde yiyiceğim.

Beslenme konusunda pek bilgim yok sadece benim genel yaptığım hareketleri söyledim ben de biraz sıska olduğum için kas kütlesi kazanmam gerektiğini düşündüğüm için yapmıştım.

Profesyonel arkadaşlar daha iyi yanıtlar vereceklerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı