sistem "1-3-3" bip sesi veriyor

Sherlocat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hemen konuya giriyorum. Bilgisayar 1 sonra peş peşe 3 sonra tekrar peş peşe 3 kısa bip sesi veriyor. Az önce bilgisayar açıktı sonra ben yemek yerken kendini uyku moduna almış ama fanlar çalışıyordu. Sonra ben de fareye 5-6 kere dokundum uyanması için ama uyanmadı sonra tekrar tekrar denedim ama olmadı. Klavyenin boşluk tuşuna da bastım ama uyanmadı. Eskiden ara sıra bip sesi veriyordu (kaç bip sesi hatırlamıyorum) sonra 3-4 gün açmayınca açılıyordu. Bu arada ekleyeyim fişi çekip sonra tekrar taktım uyanmadığı için sonra da bu bip sesini verdi.

Ramleri kontrol edin. Yeni ram eklemesi yaptıysanız eskileri ile değiştirin veya farklı bir ramle deneyin. Olmadı o ramleri başka bir anakartta deneyin, ramleri farklı slotlara yerleştirin.

RAM'leri kontrol edin. Yeni RAM eklemesi yaptıysanız eskileri ile değiştirin veya farklı bir RAM'le deneyin. Olmadı o RAM'leri başka bir anakartta deneyin.

Bundan önce çalışıyordu. Yani 2 hafta önce RAM'leri çıkarıp tekrar takmıştım ama ondan sonra bilgisayar açıldı ve kapandı.

Bu arada termal macun ile alakalı olabilir mi? Çünkü bilgisayar 12 yıllık ve sanırım alındıktan sonra macun değişimi yapılmadı.

Bundan önce çalışıyordu. Yani 2 hafta önce RAM'leri çıkarıp tekrar takmıştım ama ondan sonra bilgisayar açıldı ve kapandı.
Dediğim şeyleri deneyin lütfen ama ilk önce lütfen elinizi bir demire yerleştirin. Statik elektrik parçayı bozmasın.
Bu arada termal macun ile alakalı olabilir mi? Çünkü bilgisayar 12 yıllık ve sanırım alındıktan sonra macun değişimi yapılmadı.
:O O bilgisayarın işlemcisine nasıl bir şey olmadı şaşırdım. Kesinlikle termal macunu değiştirin.

Dediğim şeyleri deneyin lütfen ama ilk önce lütfen elinizi bir demire yerleştirin. Statik elektrik parçayı bozmasın.

O o bilgisayarın işlemcisine nasıl bir şey olmadı şaşırdım. Kesinlikle termal macunu değiştirin.

Tamam deneyeceğim. Termal macun önerir misiniz?

:O O bilgisayarın işlemcisine nasıl bir şey olmadı şaşırdım. Kesinlikle termal macunu değiştirin.
Bu arada hangi demir?

Yeni konular

Geri
Yukarı