sistem "1-3-3" bip sesi veriyor

Sherlocat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hemen konuya giriyorum. Bilgisayar 1 sonra peş peşe 3 sonra tekrar peş peşe 3 kısa bip sesi veriyor. Az önce bilgisayar açıktı sonra ben yemek yerken kendini uyku moduna almış ama fanlar çalışıyordu. Sonra ben de fareye 5-6 kere dokundum uyanması için ama uyanmadı sonra tekrar tekrar denedim ama olmadı. Klavyenin boşluk tuşuna da bastım ama uyanmadı. Eskiden ara sıra bip sesi veriyordu (kaç bip sesi hatırlamıyorum) sonra 3-4 gün açmayınca açılıyordu. Bu arada ekleyeyim fişi çekip sonra tekrar taktım uyanmadığı için sonra da bu bip sesini verdi.

Şimde de ablama RAM'leri çıkarıp yan komşu da deneyeceğim dedim ama üniversite sınavı için bir şey çıkaracakmış bozulursa benden değil diyor. Bu arada neden demire dokunayım onu anlamadım yani bilgisayar ile ne alakası var.

Şimde de ablama RAM'leri çıkarıp yan komşu da deneyeceğim dedim ama üniversite sınavı için bir şey çıkaracakmış bozulursa benden değil diyor. Bu arada neden demire dokunayım onu anlamadım yani bilgisayar ile ne alakası var.
Statik elektrik parçayı bozabilir, o yüzden. Ve ilk defa yapıcaksanız hiç uğraşmayın bilgisayarcıya götürmeyi deneyin en kötü seçenek internet kafe.

Statik elektrik parçayı bozabilir, o yüzden. Ve ilk defa yapıcaksanız hiç uğraşmayın bilgisayarcıya götürmeyi deneyin en kötü seçenek internet kafe.
RAM'leri çıkartmayı biliyorum şimdi PC'nin içini açacağım.Neyse sizi de uğraştırdım.
Bilgisayarı tamamen kapatıp bir 20 dakika bekleyin öyle açın.

Şu an kapalı ne olur ne olmaz akşama doğru açarız. Tam işimiz varken böyle yapması da cabası.
Bilgisayar bugün açıldı ve yaklaşık 1 saat açık kaldı. Sonra ise tekrar açmayı denerken açılmadı. Tabi ben bilgisayarın yanında değildim ama bip sesi vermiş yine. Kaç tane bilmiyorum. Şimdi ben tekrar açmayı denedim ve şimdi de 1-3-3-1 bip sesi veriyor. Canı sıkıldığı zaman açılmıyor beyefendi.

Son düzenleme:

Buradan bakabilirsin VGA hatası sanırsam.

Geri
Yukarı