Sistem açıldıktan 3 saat sonra FPS'i 144'a sabitliyor

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda bazı problemler var. Alalı 11 ay falan oldu. İtopya'dan aldığım kendi toplama bilgisayarım (hazır sisteme ekleme/çıkarma yaptım) açıldıktan 3 saat sonra FPS 144 sabitleniyor onun harici oyunlar 60-70-80-90-100 FPS aralığına düşerse kasıyor. Aynı sistem ile başka videolara bakıyorum, kaymak gibi oynuyorlar. Anlamadığım şekilde FPS'yi 60'a sabitleyince kasıyor ama öyle böyle değil. Ben Fortnite, LoL, Valorant gibi oyunlar oynuyorum. Sabit 144FPS alıyorum ancak CoD Warzone, Apex gibi oyunları da oynayamıyorum çünkü FPS 70 80 90 100 oluyor ve oyun kasıyor. Ne yapayım? Göndersem mi İtopya'ya? Kabul ederler mi teknik desteği?
Bilgisayarcının yardımı dokunur mu peki bunlara? Kendim uğraştım hiçbir şekilde çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özellikleri?

Ryzen 5 1600 3.6GHz RX570 4 GB 256 Bit 2x8 16 GB Dual Channel 3000MHz RAM.
Sistem açılışında tarama yapan antivirüs var mı?

Yok antivirüs programı kullanmıyorum.
144FPS'den sonra 60-80-90'ın size berbat gelmesi kadar normal bir şey yok.

Mesela 240Hz monitörünüz olsa, 240FPS'den aniden 140'lara düşseniz aynı hissi onda da yaşarsınız.

Hocam hayır başka benim aynı sistem olan oyun testlerine bakıyorum bal gibi akıyor onların oyunu.

MSI Afterburner ile oyun sırasında sıcaklık ve frekans kontrolü yap bi' anormallik var mı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner ile oyun sırasında sıcaklık ve frekans kontrolü yap bi' anormallik var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Frekans değerleri sıcaklık değerleri normal. Yani FPS 144'e sabitliyorum ben zaten ama 70 80 90 FPS düşük değerler değil ancak çok kasıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı